Cosm’etika byla velmi zásadní rozhodnutí v mém životě, říká Michaela Kochanová

Krása a móda / 6.12.2013

V druhé části rozhovoru s paní Kochanovou nahlédneme do jejího kosmetického soukromí.

V první části našeho rozhovoru s majitelkou přírodní dekorativní kosmetiky Cosm’etika, paní Michaelou Kochanovou, jste se mohli dočíst o jejích zkušenostech s vedením firmy, o rozdílech mezi přírodní a konvenční kosmetikou nebo o důležitosti ochranných certifikátů. Ve druhé části se dozvíte více o samotné paní majitelce. Jaké produkty používá? Podporuje ji okolí? Co je nového nyní a na co se v budoucnu můžeme těšit?

Cítíte podporu svého okolí, nebo musíte všem spíše dokazovat, že „na to máte“?

Začátek byl velmi těžký. Je to dáno nejspíš povahou práce. Když se budete chtít pustit do něčeho, co není obvyklé, nikdo s tím nemá žádné zkušenosti a k tomu všemu bude nutné to vybudovat na zelené louce, tak se podpory většinou nedočkáte. Mylnou představou také je, že za práci se okamžitě dostaví odměna. Kdo budoval jakýkoli podnik, tak ví, že skutečnost je jiná. Trvá to roky. Dnes už naštěstí nikomu nic dokazovat nemusím. Odvedená práce je vidět a už se dostavila i podpora okolí. Příjemné je, že mě nyní už sami kontaktují velmi zajímaví lidé v souvislosti s mojí prací. Většinou jde o další příležitosti, rozšíření činnosti, různé formy spolupráce, ale také potenciální odběratele. Od nás i ze zahraničí. Otevírá se velké množství možností. Jak plyne čas, tak se zdá pořád jasnější, že Cosm´etika byla velmi zásadní rozhodnutí v mém životě.

stetce

Kromě přírodní dekorativní kosmetiky najdete v sortimentu Cosm’etiky také kompletní sadu kosmetických štětců. Zdroj: cosmetikabio.eu (upraveno)

Co Vás přivedlo k přírodní kosmetice? A jaký je Váš vztah ke kosmetice obecně? Líčíte se?

Přírodní kosmetiku jsem začala používat asi před deseti lety. Měla jsem celý život silné alergické reakce na konvenční kosmetiku. Zkoušela jsem, hledala, až jsem našla. Tenkrát zde ale nebyly takové možnosti jako dnes, takže jsem si objednávala vše z Německa. Kosmetika je pro mě stejně důležitá jako jídlo. Zajímá mě, co používám, z čeho se to skládá, jak je to bezpečné a jaký to pro mě bude mít přínos. Rozdíl mezi biokosmetikoukonvenční kosmetikou je asi jako mezi zeleninoupolystyrenem. Teoreticky se dá pozřít obojí, že ano. Líčím se. Používám Cosm’etiku – řasenku, stíny, sypký pudr, korektor a rtěnku.

lesk na rty

S Cosm´etickými lesky na rty se alergií bát nemusíte, obsahují přírodní pigmenty a blahodárné oleje – především ricinový a mandlový. Zdroj: cosmetikabio.eu (upraveno)

Na jaké novinky se v budoucnu můžeme těšit? Chystáte nějaké změny?

Rozhodla jsem se úplně všechno předělat. Postupně vyjde nová Cosm’etika, kolekce obsahující všechny důležité dekorativní kategorie. Aktuální informace najdete vždy například na Facebooku Cosm’etiky. Budou úplně nové odstíny výrobků, aby vyhovovaly české zákaznici. Ale jinak jsem připravena reagovat na potřeby zákaznic a počítám s tím, že se vše bude průběžně vylepšovat.

rtěnky

I kolekci rtěnek čekají velké změny – můžeme se těšit na dlouhotrvající texturu a jedinečnou hydrataci ve čtyřech překrásných sytých odstínech. Zdroj: cosmetikabio.eu (upraveno)

Bude se Cosm´etika jednou prodávat i v českých drogeriích? Plánujete značku rozšířit i o pečující kosmetiku?

Tak to opravdu netuším. Zatím bych se ráda zaměřila na bio prodejny a kosmetické salony. Vidím Cosm’etiku jako něco, co si zaslouží individuální přístup. Určitě plánuju rozšířit sortiment o další, nedekorativní výrobky. Ty už nebudou z dílny italského výrobce, protože on se zabývá výhradně dekorativkou. Mělo by jít o výrobky, které se třeba tak často neprodávají, některé vůbec, ale rozhodně všechny budou výjimečné kvalitou a použitím. Takže na novinky se těšit můžete a brzy se dozvíte víc.

Co z Vašeho sortimentu by nám rozhodě nemělo chybět v kosmetické taštičce? Jaký je Váš osobní „must-have“?

Vychytávkou je papírová paletka se zrcátkem a magnetickým dnem. Paletka nemá vnitřní přepážky, takže je použitelná pro různé kombinace. Čtyři stíny, dva stíny a pudr, pudr a tvářenka, pudr, stín, korektor. Ale samozřejmě do ní můžete dát své oblíbené výrobky od jiných značek. Tyto DIY paletky jsou v zahraničí velmi populární, ale také velmi drahé. Cosm’etika paletka je za příznivou cenu, protože jsem ji zajistila přímo u výrobce všech těchto magnetických paletek a nedochází k přeprodávání a navyšování ceny.

paletka

Do praktické magnetické paletky si můžete své oblíbené produkty nakombinovat podle libosti a mít je stále u sebe. Zdroj: facebook Cosm´etika (upraveno)

Paní Kochanové za rozhovor velice děkujeme. Více o značce Cosm’etika můžete najít na internetových stránkáchfacebooku nebo e-shopu, kde si můžete kvalitní biokosmetiku koupit.

Zdroj perexové fotografie: Facebook.com/CosmetikaOrganicMakeUp

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář