Harry Potter

Poznejte svět Harryho Pottera na vlastní kůži

Cestování / 7.12.2013

…aneb Bradavice otevírají své brány mudlům.

Harry Potter je knižní fenomén naší generace, který je neodmyslitelně spjat s naším dětstvím a dospíváním. První díl této ságy vyšel v roce 1997 a později vzniklo dalších šest pokračování, která se dočkala i filmového zpracování. A právě na to se zaměřuje náš článek.

Studio Warner Bros. v Londýně

Na tomto místě probíhalo natáčení většiny scén.

Podle předlohy J. K. Rowlingové vzniklo osm filmů o mladém kouzelníkovi, které se natáčely v ateliérech Warner Bros. ve městě Leavesden na severu Londýna. Natáčení probíhalo v letech 2000 až 2010 převážně v britské produkci a účastnila se ho sama autorka ságy, která „dohlížela“ na to, aby byla dodržena přesná podstata příběhu.

Na jaře roku 2012 byly ateliéry zpřístupněny veřejnosti. Fanoušci se tak mohou na chvíli stát součástí magického světa, který okouzlil lidi po celém světě.

pohled do Příčné ulice

Příčná ulice byla jedním z klíčových míst příběhu.

Návštěvníci zde mají možnost během tříhodinové prohlídky zhlédnout skutečné filmové rekvizity, kostýmy i scény natáčení – Velkou síň, kde je vystaven model bradavického hradu, učebnu lektvarů či pracovnu Albuse Brumbála. Prohlídka zahrnuje i proškolení v používání kouzelnické hůlky.

model Fordu Anglia

Slavný Ford Anglia se objevil ve druhém díle ságy o Harry Potterovi.

Součástí prohlídkového okruhu je obchod se suvenýry, ve kterém si mohou turisté zakoupit kouzelnické hůlky, košťata, uniformy jednotlivých bradavických kolejí nebo zde mohou okusit Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak.

obchod se suvenýry

V obchodě se suvenýry si mohou návštěvníci zakoupit všemožné filmové repliky.

Harry Potter oslovil miliony lidí po celém světě. Vydejte se do místa, kde po dobu deseti let vznikal jeden z největších fenoménů naší doby, a nahlédněte pod pokličku kouzelnického světa.

Zdroj všech fotografií: foter.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář