Poznejte s námi abecedu štětců!

Krása a móda / 4.12.2013

Také vám někdy jde hlava kolem z názvů štětců? Nevíte, jestli použít zkosený štětec nebo stipple brush? Právě proto je tu tento článek.

Také někdy přemýšlíte, kolik štětců vlastně potřebujete? Tak jako tak, štětec na make-up, na pudr a oční stíny se vám rozhodně neztratí. Pokud patříte mezi ty, které se líčí spíše příležitostně, sáhněte klidně po levnějších variantách (Elf, Essence, Oriflame, Avon). Jestli ale patříte mezi kosmetické „fajnšmekry“, určitě neuděláte chybu se štětci od Real Techniques nebo s těmi od značky Sephora. Pokud jste ochotné investovat více, poohlédněte se po značkách Sigma, Bobbi Brown nebo třeba Dior.

Základní štětec na make-up

Tento štětec je naprostý základ kosmetické výbavy. Jistě už víte, že nanášení make-upu rukama není moc vhodné, protože se tak na pleť mohou dostat nejrůznější bakterie. Houbičky se zase špatně berou a dlouho schnou. Štětec se oproti tomu snadno opláchne vodou nebo speciálním šamponem. A jaké jsou hlavní výhody štětce na make-up? Můžete s ním nanášet jak make-up, tak i hydratační krém. A hlavně, podkladový make-up nanesený štětcem vypadá dokonale a velice přirozeně.

Kvalitní dostupné štětce od Real Techniques. Zdroj: polyvore.com

Kvalitní dostupné štětce od Real Techniques. Zdroj: polyvore.com

Zkosený štětec na make-up

Tento bratr základního štětce má jednu hlavní výhodu. Snadno se s ním totiž dostanete do všech záhybů pleti (především kolem nosu atd.). Také s jeho pomocí dosáhnete lepšího krytí bez toho, aby se přípravek dostal do vrásek či zbytečně ucpával otevřené póry.

Špičatý štětec na make-up

Další varianta štětce na make-up. Opět se skvěle přizpůsobí konturám obličeje a snadno s jeho pomocí zakryjete pupínky a jiné nedostatky. Výhodou je, že jej můžete použít i na korektor.

Štětec na korektor

Pokud nechcete nanášet korektor prsty, a zároveň očekáváte kvalitní krytí, tento pomocník vám nesmí chybět. Můžete ho vyzkoušet i k líčení rtů. Rozumět si bude především s tekutými lesky.

Stipple brush

Tento štětec se stal velice rychle hitem po celém světě. Je kombinací přírodních a umělých štětin ve dvou různých délkách. Je vhodný na tekuté, gelové i sypké kosmetické přípravky. Navíc s ním velice snadno vytvoříte nízké i vyšší krytí.

Šikovný štětec "do kapsy" neboli kabuki. Zdroj: polyvore.com

Šikovný štětec „do kapsy“ neboli kabuki. Zdroj: polyvore.com

Štětec na tvářenku

Pokud si chcete vykouzlit přirozeně vypadající zdravíčka, sáhněte po tomto speciálním štětci. Vyrábí se buď v klasické kulaté nebo lehce zkosené variantě. Snadno s ním nanesete pudrovou i krémovou tvářenku nebo bronzer.

Štětec na pudr

Další štětec, který má ve své kosmetické taštičce snad každá z nás. Vyrábí se v různých velikostech. Vybrat si můžete většinou zaoblenou nebo rovnou variantu. V případě nouze se dá použít ale i místo štětce na make-up/podklad.

Konturovací štětec

Tento štětec se používá na zvýraznění kontur obličeje. Můžete ho použít jak na make-up (pokud chcete opticky zeštíhlit obličej), na oční stíny (pro hluboký pohled) nebo třeba na nos, aby vypadal menší.

Šikovné štětce pořídíte například v parfumeriích Sephora. Zdroj: polyvore.com.

Šikovné štětce pořídíte například v parfumeriích Sephora. Zdroj: polyvore.com

Oprašovací štětec

Tento pomocník vás zachrání ve chvíli, kdy to přeženete s pudrem nebo si pří líčení očí poprášíte stíny i tváře. Můžete ho ale použít také pro zesvětlení určitých partií nebo pro zjemnění přechodů (např. mezi tvářenkou a zbytkem make-upu).

Kabuki

Malý šikula, který by vám neměl chybět. S tímto měkkým štětcem snadno nanesete ideální množství pudru, tvářenky, bronzeru nebo rozjasňovače. Díky jeho velké ploše bude výsledné líčení vypadat přirozeně.

Štětce na oční stíny (základní, zkosený, stínovací)

Nejspíš jeden z prvních štětců, se kterým jsme experimentovaly už jako malé holky. No schválně, také jste se občas potají zmalovaly lacinými stíny, které byly součástí časopisu?

Štětců na oční stíny existuje celá řada. V první řadě je to klasický kulatý nebo plochý. Existuje ale i stínovací, díky kterému si snadno vykouzlíte kouřové líčení na párty.

Pomocníci od značky Sigma jsou velice populární. Zdroj: polyvore.com.

Pomocníci od značky Sigma jsou velice populární. Zdroj: polyvore.com

Štětec na obočí

Kdo by netoužil po dokonalém hustém obočí? A že vám ho příroda nenadělila? To vůbec nevadí. S pomocí stínů v takové barvě, která odpovídá přirozené barvě obočí, si snadno vytvoříte dokonalý look. Postačí vám k tomu právě šikovný štětec, díky kterému obočí snadno učešete, vytvarujete a dodáte mu na hustotě.

Štěteček na oční linky

Malý tenoučký štěteček, díky kterému si během minutky vytvoříte dokonalou kočičí linku. A rozhodně se nemusíte omezovat na černé gelové linky. Můžete použít i klasické pudrové oční stíny či jejich pěnové varianty.

Štětec na rty

Jistě nic, o čem byste ještě neslyšely. Tento štětec je vhodný jak na rtěnky, tak na lesk. Nejen, že je jeho použití hygienické (do rtěnky se tak totiž nedostanou bakterie), ale líčení bude zároveň vypadat přirozeněji a mnohem déle vydrží.

Bez kterého štětce se neobejdete vy? Jaká je vaše oblíbená značka?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář