Nakupte dárky na vánočním Dyzajn márketu

Design / 11.12.2013

Chcete být o Vánocích originální? Přijďte nakoupit dárky na Dyzajn márket.

Dyzajn márket, prodejní výstava autorské tvorby českých návrhářů a designérů, se uskuteční na piazzetě Národního divadla už 15. prosince od 10:00 do 19:00 hod. Vstupné je zdarma.

Nevíte, čím letos potěšit své blízké? Inspiraci na originální dárky můžete nalézt právě na této akci! Vrhněte se na letošní vánoční nákupy trochu jinak. Vyhnete se přeplněným obchodním centrům a navíc můžete bez dlouhých front, strkanic a davového šílenství nakoupit na čerstvém vzduchu opravdu unikátní designové kousky.

Vychutnejte si při této příležitosti vánoční atmosféru, zahřejte se svařákem a zhlédněte připravovanou módní přehlídku. To vše vám totiž vánoční edice Dyzajn márketu, který se uskuteční na tzv. stříbrnou neděli, nabízí!

Nesmí chybět designové stálice!

 Dyzajn márket na piazzetě Národního divadla se nekoná poprvé, a proto mezi návrháři a designéry najdete řadu stálic. Nebudou tedy chybět odvážné šperky minimon, originální brože qplusbodka, vtipné punčocháče od známé PipiPunk, diáře a kalendáře od little illustrations, móda a doplňky z Julius FashionShop, streetové oblečení ATOM RAT, krásný porcelán ze Studia Malíská, zábaavné brože le_tro, kabelky a pouzdra ZasPas, origami šperky atelier MATE, steampunkové šperky skynet, kožené kabely Eggo či obchůdek Kuráž.

Každý si zde přijde na své.

Vyberte originální dárky letos i vy!

Novinky na vánočním Dyzajn márketu

Jako na každém Dyzajn márketu, i tentokrát se představí nováčci. Všechny neklidné teenagery potěší longboardy od LIL LU, k lenošení a odpočinku vás zlákají sedací vaky Funny bunny. Kdo si rád zdobí domov příjemným světlem, nechť navštíví skládané lustry LightningFold a pro ty nejhodnější děti má Ježíšek nachystané dekorace do dětských pokojíčků od Kuskus decor. Pro milovníky kůže budou k vyzkoušení boty značky chobot design či kožené tašky a pásky od KERTAG. Chybí-li vám v zimě vůně dřeva, jistě si vyberete dárek u Gregiho dílny či WooDoo. Parádnice se můžou ozdobit minimalistickými náramky Ooops. Pro každého se na Dyzajn márketu najde ten pravý dárek.

„Ráda nakupuji u designérů originální umění, šperky, módu, doplňky – hlavně před Vánoci. Jsou to za dobrou cenu originální dárečky. K tomu všemu příjemný doprovodný program a neopakovatelná atmosféra,“ říká Terezie Tunková, hlavní organizátorka akce.

Dorazte i vy!

Nebude chybět bohatý doprovodný program

Od 16:00 zapěje pěvecká skupina Carillon vánoční koledy. Těšit se můžete také na módní přehlídky, které vás přenesou do zimní pohádky. Jako první se představí dámská elegantní, ale zároveň nápaditá móda Veršatyl, která bude doplněna o moderně folklórní kabelky Goshico. Dále se vám předvede oblečení z designového obchodu Pour pour společně s kabelkami ZasPas. Modelky budou učesány prestižním salonem Franck Provost a nalíčeny profesionálními vizážistkami z Make Up Institute Prague. Přehlídky startují ve 13:00.

Organizátoři myslí i na občerstvení

Zahřejte se pravým vánočním svařákem u Café Jericho. Pokud máte raději čaj, zkuste netradiční Matcha Tea. Kávomilové si jistě vyberou z nepřeberné nabídky Mammacoffee. Na Vánoce těstoviny? Proč ne. Pokud vyzkoušíte ty od PastaArt, nebudete chtít žádné jiné. A jelikož jsou svátky vánoční hlavně o sladkém, pořadatelé se rozhodli, že vám to tedy pořádně osladí, a to hned trojkombinací sladkých nováčků – dorty od Upekla, něžnými makronkami od sweeties a veganskými cupcakes od Sweets’n’Sins, kteří ve spolupráci s Maruškou z módního blogu Co si dneska vezmu na sebe!? připravují speciální „vánoční Dyzajn márket“ chuťovou kombinaci. A čokoholici zaplesají nad nádhernými čokoládovými uměleckými díly od Chocomaze.

Podpora charitativních projektů

Dyzajn márket opět podpoří charitativní projekty. Půjde o občanské sdružení Green Doors zabývající se zejména začleňováním lidí, kteří onemocněli schizofrenií, nebo jinou duševní nemocí, na otevřený trh práce. Dále pak o obecně prospěšnou společnost Elpida pro seniory, která podporuje seniory v aktivním životě a charity design shop domácího hospice Cesta domů, který zajišťuje důstojnou péči o dlouhodobě nemocné.

Dyzajn márket myslí ekologicky! 

Poprvé se na Dyzajn márketu objeví i kontejnery na recyklování. Organizátoři chtějí být nejen originální, ale také kamarádští k přírodě. Na piazzetě proto najdete označená místa, kde můžete sami roztřídit plast, papír a sklo, a tak  pomoci být lepší a ohleduplnější k životnímu prostředí.

Více informací naleznete na stránkách dyzajn márketu nebo na jejich Facebooku.

 Zdroj fotografií: Dyzajn márket, TZ

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář