Škola vaření v knižní podobě

Na talíři / 11.12.2013

V češtině vyšla gigantická kuchařka od Mary Berry. Již nemusíte hledat jinde, vše důležité totiž najdete na jednom místě.

Mary Berry je kuchařka světového formátu. Pokud znáte Nigellu Lawson nebo Marthu Stewart, Mary Berry by rozhodně neměla uniknout vašemu kuchařskému hledáčku, je totiž bohyní na poli kuchařského umění ve Velké Británii. V česky vydané kuchařce předkládá ty nejlepší recepty, které by na vašem talíři neměly chybět.

Škola vaření pro celou rodinu od Mary Berry nabízí přes 1000 receptů, z nichž můžete složit celé menu a připravit tak úžasnou hostinu. Kuchařka je přehledně rozdělena do kapitol, které se vztahují k jednotlivým chodům nebo hlavním surovinám. Můžete si tak vybrat například z polévek, nejrůznějších druhů masa, sladkého nebo pečiva.

Postupy

Rady do kuchyně jsou detailní.

Jelikož má kuchařka představovat ultimátního pomocníka do kuchyně, Mary vás hned v úvodu seznámí s nezbytným vybavením kuchyně a dalšími pomůckami, které usnadní přípravu jídla. Poradí vám například, jak správně zmrazovat potraviny nebo jak si vypomoci mikrovlnnou troubou. Nebo vám předvede seznam surovin, které by ve vaší kuchyni neměly v žádném případě chybět a taky vám vysvětlí proč.

V úvodu každé z kapitol se seznámíte s recepty, které vás na dalších stranách čekají. Jsou zde velmi pěkně rozdělené podle délky přípravy, což se hodí při plánování času, který chcete či můžete věnovat samotnému vaření. Každý recept pak u sebe má i kalorickou hodnotu na jednu porci, což se rozhodně bude hodit těm, kteří si hlídají svůj energetický příjem.

V kapitolách věnujících se masu či rybám vás Mary například naučí, jak je vykostit, správně naporcovat a připravit k další úpravě. K tomu navíc přidá tipy na nákup, skladování, poradí, která surovina se hodí k jaké úpravě a nabídne spoustu dalších tipů.

Detail

Fotografie přímo vybízí k vaření.

Co se týče samotných receptů, v knize naleznete všechny známé klasické recepty světové kuchyně. Kuchařka nezapře, že autorkou je žena britského původu, protože nejvýrazněji ze všech receptů vyčnívají ty, které jsou typické právě pro Velkou Británii. Fotografie hotových pokrmů jsou opravdu lákavé na pohled, takže dotvářejí příjemný a přátelský dojem z této knihy.

Pokud však budete z kuchařky vařit, musíte si dávat pozor na počet porcí, pro které je recept vytvořen. Někdy je množství pro čtyři, jindy pro šest nebo osm osob. Na vlastní kůži jsme se z kuchařky rozhodli uvařit polévku, která se hodí k aktuálnímu ročnímu období. Představujeme vám recept na starou francouzskou klasiku, kterou cibulačka jednoznačně je.

Vyzkoušeno: Francouzská cibulačka

Cibulačka

Na cibulačku potřebujete jen pár surovin, ale výsledek je exkluzivní.

pro 8 osob

  • 45 g másla
  • 1 lžíce slunečnicového oleje
  • 1 kg cibule, nakrájené na tenké plátky
  • 2 lžičky krupicového cukru
  • 30 g hladké mouky
  • 1,8 l zeleninového, kuřecího nebo hovězího vývaru
  • sůl a černý pepř
  • 8 krutonů se sýrem

1. Ve velkém hrnci rozehřejte máslo s olejem a osmažte v něm cibuli s cukrem, až začne karamelizovat. Poprašte moukou a za stálého míchání smažte 1-2 minuty.

2. Postupně vmíchejte vývar a přiveďte ho k varu. Osolte, opepřete, přikryjte a povařte na mírném plameni za občasného míchání asi 35 minut.

3. Polévku ochutnejte a případně osolte a opepřete, pak rozdělte do nahřátých misek. Nahoru položte plátek veky se zapečeným sýrem a ihned podávejte.

Kuchařská kniha od Mary Berry je výborným pomocníkem do kuchyně, pokud s vařením teprve začínáte, ale své místo si najde i u zkušenějších kuchařek či kuchařů. Svou podstatou totiž představuje ucelený soubor rad a receptů do každé kuchyně, které využije jak začátečník, tak i pokročilý.

Kuchařku Škola vaření pro celou rodinu od Mary Berry vydalo nakladatelství Euromedia group – Ikar, zakoupit ji můžete na bux.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Zdroj fotografií: Karolína Kounová Roubíčková, Generace 21 (fotografie byly pořízeny z kuchařky Škola vaření pro celou rodinu, text receptu je převzat z kuchařky)

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář