Nakupte dárky k Vánocům na brněnském Factory Fashion Marketu!

Krása a móda / 26.11.2013

Ponožky? Flaška z benzínky? Sada plechů na pečení? Tím nikoho neohromíte! Raději nakupte originální módu a doplňky na Factory Fashion Marketu.

O víkendu 14. a 15. prosince se v Brně uskuteční již devátý Factory Fashion Market pořádaný již tradičně módní značkou Lovemusic. V prostorách BuranTeatru na ulici Kounicově mohou návštěvníci nakoupit výrobky českých a slovenských tvůrců nezávislé módy, oděvních doplňků a bytového designu. Pro doplnění nutno říct, že vstup je zdarma.

V sobotu bude otevřeno od 13.00 do 22.00 a v neděli od 10.00 do 17.00, takže čas zajít nakoupit dárky svým blízkým nebo originální módu pro sebe si může najít téměř každý.

Factory Fashion Market

14. – 15. prosince

BuranTeatr

Sokolský stadion

Kounicova 22

www.novetrhy.cz

Historie

První Factory Fashion Market se uskutečnil v roce 2010 v prostorách brněnské Zbrojovky, industriálního komplexu budov, jehož některé části ještě donedávna sloužily k pořádání různých kulturních akcí. Odtud také pochází slovo „factory“ v názvu brněnského trhu nezávislé módy. Již první FFM kombinoval módu s hudbou, což se pro něj stalo typické.

Prosincový market bude v pořadí již devátý.

Factory Fashion Market

Jeden z minulých FFM. Zdroj: radiopetrov.cz

Idea

Hlavní ideou brněnského FFM je nabízet nezávislou tvorbu českých a slovenských návrhářů. Z podstaty věci proto většina výrobků vzniká pouze v jednom jediném kusu nebo v malých sériích a je dělána převážně ručně. Důležitou součástí celého konceptu je i fakt, že své výrobky si prodávají jejich samotní tvůrci.

Folklor Moderní Slovácko

Návštěvníci FFM se mohou těšit na novou oděvní značku FMS FOLKLOR MODERNÍ SLOVÁCKO, která kombinuje tradiční slovácký ornament s moderním zpracováním. Zdroj: novetrhy.cz

Na co se můžete těšit?

Akce se zúčastní celá řada již velmi dobře známých originálních tvůrců. Za všechny se hodí uvést např. youngprimitive, PAN MON, Mimikri, Vektor, Stellion, Mirrage, Takitak nebo umělecká skupina NATĚLO. Velká očekávání vzbuzuje představení nové značky FMS FOLKLOR MODERNÍ SLOVÁCKO, která kombinuje tradiční slováckou výšivku s moderními střihy oblečení.

youngprimitive

Sázkou na jistotu je osvědčená brněnská značka youngprimitive. Zdroj: youngprimitive.cz

Již tradičně bude součástí FFM hudební produkce (po celou dobu budou návštěvníkům hrát DJs Marthy a W.DJ z Positive soundsystem) a módní přehlídka. Těšit se můžete na sladké pohoštění z brněnského cukrářství Kokino a na slané chuťovky od Minimalistische Feste Gruppe.

2s3D

Minimalistické brože a náhrdelníky tvoří značka 2d3D. I ta bude zastoupena na Factory Fashion Marketu. Zdroj: 2d-3d.cz

Tak neváhejte a zajděte na brněnský Factory Fashion Market nakoupit originální vánoční dárky, ať je nesháníte na Štědrý den na nejbližší benzínce.

S kým z vás se na akci potkáme?

Zdroj perexové fotografie: novetrhy.cz

Irena Točíková

Irena Točíková

Milovnice adrenalinových sportů a vášnivá pěstitelka dýní Hokaido. Nesnáší výraz "mraŽák".

Zanechte komentář