Mějte rádi sami sebe

Osobní rozvoj Vztahy / 17.12.2012

Přinášíme vám 7 tipů, jak potěšit své vlastní já! Nemyslete stále na ostatní a mějte rádi především sami sebe!

Pokud patříte k lidem, kteří k vlastnímu štěstí potřebují štěstí ostatních, měli byste se nad sebou zamyslet. Opravdu je nutné myslet pořád na dobro ostatních? A dělají to i oni pro vás?

Motivujte se!

Za každé úspěšné zdolání zkoušky, pracovního úkolu a jiných povinností si dejte malou odměnu. Kupte si drobnost, která vás potěší a namotivuje k další práci a snažení.

Odpočívejte!

Prostě pro jednou všechno vypusťte a buďte offline. Nekontrolujte emaily. Vypněte telefon. Pusťte si oblíbený seriál nebo nějakou relaxační hudbu a vychutnejte si chvíli klidu. Zásobte se pozitivní hudbou, která povzbudí vaši mysl.

relaxace

Jednou zahoďte všechny starosti za hlavu a odpočívejte! Zdroj: Photl.com

Pochvalte se!

Alespoň jednou za den se pochvalte. Za dobře uvařený oběd, zvládnutý zápočtový test, dohnání restů… Zkrátka se radujte z toho, co děláte.

„Mějte rádi sami sebe. Dávejte sami sobě svolení žít svůj sen. Dejte si svolení, abyste se cítili dobře. Dejte si svolení odpustit si minulé chyby. Dejte si svolení začít nanovo. To všechno jsou skutky lásky.“ Sheila R.McKeithenová

Buďte sami sebou

Zapomeňte na to, co si o vás myslí ostatní. Přestaňte se s nimi srovnávat a nepřemýšlejte nad tím, co v danou chvíli chtějí slyšet. Jednejte spontánně. Buďte upřímní a mějte se rádi takoví, jací jste.

Myslete pozitivně

Pokud budete říkat, že se vám to nemůže povést, nic se vám nedaří, nikdy nepotkáte pana dokonalého, tak se vám opravdu nebude dařit a nic se nepovede! Základem všech úspěchů je síla pozitivního myšlení.

cvičení

Jděte si zacvičit. Zdroj: Photl.com

Odreagujte se

Najděte si nový koníček. Ať už vyzkoušíte nějaký sport, naučíte se plést, vyzkoušíte nový recept, i když není vaření vaším nejoblíbenějším koníčkem, budete mít radost, že jste zkusili něco nového.

Žijte přítomností

Odhoďte minulost. Zapomeňte na všechno zlé, co se vám kdy stalo. Nepatlejte se v předchozích chybách. Neměli byste si ani příliš idealizovat plány do budoucnosti a hlavně nemějte obavy z toho, co se ještě nestalo. Spokojení lidé totiž žijí okamžikem. a dokážou si užívat života naplno. Máte-li pocit, že nemáte důvod ke štěstí dnes, zítra to nebude jiné!

Co dodat na závěr? Snad jen, že bychom si všichni ti, kteří se starají hlavně o ostatní, měli zamyslet nad tím, co dělají oni pro nás a podle toho se začít řídit. Neměli bychom se doprošovat ostatních a věnovat víc energie právě sami sobě!

Víte proč býváme tak často zklamaní? Protože věříme, že ostatní jsou ochotní udělat pro nás to, co jsme ochotní udělat my pro ně.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář