Barevná typologie: Zimní typ

Krása a móda / 24.11.2013

Tentokrát zabruslíme do barevné typologie naposledy a zaměříme se na Sněhurky a Jižanky.

Ve třech předchozích dílech jsme se věnovali jarním vílám, letním i podzimním princeznám. V tomto posledním díle si vezmeme na paškál zimní typ. Opět si ho ve stručnosti charakterizujeme a poté se už vrhneme na tipy na líčení i vhodné barvy do šatníku. Takže hurá na to!

Pro správné určení barevného typu jsou klíčové 3 věci. Prvním vodítkem je barva pleti (nejlépe se odstín určuje na vnitřní straně předloktí). Druhým je !přirozená! barva vlasů a posledním rysem je pak barva očí. Existují celkem 4 barevné typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Každý má pak ještě dvě podkategorie, a to sice studený a letní typ. Dnes se podíváme blíže na zimu.

Zimní krása v podání celebrit. Zdroj polyvore.com

Zimní krása v podání celebrit. Zdroj polyvore.com

Jsem zimní typ?

Jako jsou pro podzimní krásky typické zrzavé či měděné vlasy, tak jsou pro zimní typ typické kadeře černé nebo tmavě hnědé. Podle tónu pleti rozlišujeme dva podtypy, a sice Sněhurky a Jižanky. Pro Sněhurky je příznačná porcelánová nebo velice světle béžová pleť s růžovým nádechem. Při pobytu na slunci se rychle spálí nebo získají jen lehce béžový nádech. Pleť Jižanek je olivová a velice dobře se opaluje do tmavších hnědých odstínů. Oči Sněhurek jsou zpravidla světle modré nebo šedé, někdy se objevuje i fialový podtón. Jižanky mají oči pro změnu tmavě hnědé nebo oříškové. Ani u jednoho z těchto dvou typů se většinou neobjevují pihy.

Tyhle barvy podtrhnou vaše rysy! Zdroj polyvore.com

Tyhle barvy podtrhnou vaše rysy! Zdroj polyvore.com

Líčení

Rada: Tato typologie je pouze orientační. V podstatě nikdo není vyhraněným typem. Nebojte se tak zkusit i barvy, které k vašemu typu podle definic nesedí. Vše záleží jen na vašich pocitech.

Na jaké barvy vsadit při výběru make-upu? V případě Sněhurek je výběr jednoduchý. Obvykle jim sedí ty nejsvětlejší odstíny make-upů i  pudrů. V líčení se ale nemusejí bát výrazných kontrastů. Slušet jim budou hlavně chladnější barvy, jako jsou světle modrá, bílá, ale i antracitová. U řasenky sáhněte nejlépe po černé klasice. Nebojte se ani bílé linky vytvořené kajalovou tužkou. Při líčení rtů vybírejte studené tóny červené nebo starorůžovou.

Nejste zimní typ? PŘEČTĚTE si i další díly tipů podle barevné typologie:

A protože Jižanky bývají opravdu snědé, je důležité vybrat takový odstín make-upu a korektoru, který bude dokonale ladit s tónem pleti. Při líčení očí vybírejte stíny v khaki, béžové a hnědé. Ani s našedlými odstíny ale neuděláte chybu. Řasenku noste jedině černou. Ladit vám bude nejlépe tvářenka v hnědém nebo lehce načervenalém odstínu. U rtěnky nešlápnete vedle s červenou, a to od studených odstínů až po ty nahnědlé.

Budete raději za anděla, nebo za dračici? Zdroj polyvore.com

Budete raději za anděla, nebo za dračici? Zdroj polyvore.com

Výběr garderoby

I když jsou Sněhurky a Jižanky velice odlišné, povětšinou jim sluší stejné barvy oblečení. Určitě se vyhněte oranžové, béžové a příliš tmavým odstínům. Co vám naopak bude slušet, je temně černá. Parádu uděláte i s barvou sněhu nebo křídy. Nebojte se ani výrazné žluté, červené, vínové nebo fuchsiové. Pokud dáváte přednost tlumenějším barvám, můžete zkusit modrozelenou, různé varianty šedé nebo modré. Modrá je mimochodem barva, která vám bude sedět nejlépe. Klidně můžete kombinovat i různé modré tóny mezi sebou.

Tak schválně, kolik je mezi vámi Sněhurek a Jižanek?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář