DesignSUPERMARKET pro všechny fanoušky umění

Design / 28.11.2013

Navštivte i letos designSUPERMARKET. Máte možnost poznat spoustu zajímavých lidí, nápadů a výrobků.

Prostor pro nové tváře

V dnešní hektické době je pro mnohé z nás těžké držet krok se všemi úžasnými novinkami, kterými je trh neustále zásobován. Chceme vás tedy s potěšením pozvat na mezinárodní prodejní festival současného designu, kde si každý milovník, ať už extravagantních, či střízlivých produktů, přijde na své. Nejenom, že se setkáte s novými mladými designéry, ale uvidíte i práce největších hvězd současného designu!

Na každém rohu září oslnivá inspirace (foto z minulého ročníku). Zdroj: designsupermarket.cz

Na každém rohu září oslnivá inspirace. Zdroj: designsupermarket.cz

Speciálně letos má akce konkrétní téma – červená. S touto barvou se pojí výstavní projekt REDESIGN, který bude uveden v doprovodném programu. Jedná se o prodejní výstavu, která představí limitovanou edici produktů vybraných designérů. Úkolem pro tyto designéry bylo vybrat svůj nejoblíbenější produkt a přetvořit ho do červené verze.

DesignSUPERMARKET funguje už sedm let a zájem se neustále zvyšuje. Jelikož tento nápad vznikl z iniciativy studentů a absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, je  zaměřen právě na mladé designéry, kteří mají co nabídnout.

Úkolem festivalu je představit autorskou tvorbu počínaje od produktového designu, designu doplňků a šperků až po grafický design. A protože se jedná o mezinárodní festival, setkáte se zde jak s českými, tak zahraničními designéry.

Podívejte se na krátký úryvek z loňského ročníku a letos to může být ještě zajímavější!

Zapamatujte si

4. – 8. prosince 2013
Praha, Kafkův dům

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na spoustu aktivit. Přístupné bude knihkupectví, ve kterém si vyberete ze stovek publikací a magazínů o designu, architektuře, módě a umění i s kavárnou, v níž se můžete pohodlně uvelebit a nasávat tvůrčí atmosféru. Zaručeně navštivte výstavy, přednášky a workshopy, které skrývají zajímavý a naučný podtext. Tohle všechno vás čeká pod jednou střechou.

Letošní ročník proběhne v Praze, a to přímo v domě Franze Kafky. Festival se koná vždy ve druhém prosincovém týdnu, letos to vyšlo na 4. – 8. prosince. Potěšíme vás i cenou vstupného, která začíná už od stokoruny a platí po celé čtyři dny.

Letošním tématem je vášnivě červená. Necháte se jí stáhnout? Zdroj: designsupermarket.cz

Letošním tématem je vášnivě červená. Necháte se jí zlákat? Zdroj: designsupermarket.cz

Zdroj perexové fotografie: designsupermarket.cz

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář