Zima už může přijít, silničáři jsou připraveni

V obraze / 30.11.2013

Nevím, jak vám, ale mně vždy toto oznámení vykouzlí úsměv na tváři.

Vždy a všude

Koncem října nebo začátkem listopadu se můžeme ve většině periodik dočíst, že se nemusíme obávat, pokud nás navštíví Martin se svým ořem, protože silničáři mají už vše dávno pod kontrolou. Posypové hmoty jsou nakoupeny a vozy už se jen třesou na první výjezd. To dá rozum, že jsme všichni v úplném klidu.

Zdržení, nehody, zmatek… zima?

Jak to, že když ten sníh nakonec napadne, vypadá to na silnicích, jak kdyby ho nikdo nečekal? Vždyť byli údajně všichni připraveni! Jak to, že je ta zima takové překvapení, vždyť je to normální střídání ročních období! Já tomu teda nerozumím!

Profil: Silničář

Velmi by mě zajímal normální den cestáře. Jestli prostě provádí práce na silnicích nepřetržitě, opravy děr a tak (že ty naše silnice na to ale vypadají, co?), nebo když není do čeho „píchnout“ sedí v teplé kanceláři a „čeká“ na sníh. Asi do budoucna udělám nějaký rozhovor se silničářem. Fakt by mě to zajímalo.

Neházejme to všechno do jednoho pytle… se štěrkem.

Pravdou ale je, že cestáři se opravdu snaží a leckdy to nemají jednoduché, to se musí nechat. Proč se ale ve většině médií objevuje ta legendární věta? Všichni víme, že jsou to šikovní chlapi, kteří se často pokouší udělat pro náš bezpečný dojezd první poslední, ale ta věta! Proč tam není třeba: Silničáři si myslí, že jsou dobře připraveni, nebo: Silničáři věří, že zimu letos zvládnou lépe, nebo jednoduše: Silničáři vzkazují: Budeme se snažit!

A nakonec jedna klasika…

Tak ať vám to, hoši, sype!

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář