cob

Hlavním tahákem festivalu Zimní Masters of Rock jsou Children of Bodom

Hudba Kultura / 22.11.2013

Autor:

Už zítra vypukne devátý ročník festivalu Zimní Masters of Rock. Do Zlína tradičně přijedou tisíce fanoušků tvrdé hudby.

Zimní mutace největšího českého festivalu tvrdé hudby Masters of Rock se již podeváté vrací do Zlína. Přesněji do Sportovní haly Euronics, kde se 23. listopadu představí v jediném dni devět zahraničních hostů. Hala se otevře už v 11:30, přičemž první kapela začne hrát o hodinu později.

Největším tahákem dne je finská melodic death metalová formace Children of Bodom, která v polovině letošního roku vydala novou, v pořadí již osmou desku Halo of Blood. Co víc, zimní Masters of Rock je jediná česká zastávka na světovém turné právě k tomuto albu.

Po roce se do Česka přijedou podívat i Američané Kamelot se zpěvákem Tommy Karevikem. Snad náhoda tomu chtěla, že to byl právě loňský (i když letní) Masters of Rock, kde se Tommy poprvé přestavil v roli nového zpěváka. Nahradil tak Roye Khana, který v kapele působil 13 let. 

Dalším finským zástupcem budou heavy metaloví Amorphis, kteří přijedou představit svůj letošní přírůstek, album Circle.

Nové album The Living Infinite přivezou i Soilwork. Tito agresivní Švédové vůbec poprvé ve své historii vydali dvojalbum a dali si na něm pořádně záležet, což dokazují i mnohé pozitivní recenze.

Floor Jansen je v současné době spojována hlavně s finskými Nightwish, to ovšem nic nemění na tom, že stále vystupuje s kapelou ReVamp, kterou v roce 2009 založila. Na Zimní Masters of Rock přiveze taktéž ukázat letošní novinku, a to album Wild Card.

Mezi dalšími se představí i polští death metalisté Decapitated, Norové Keep of Kalessin, Američané Starkill, kteří se dali dohromady teprve loni a letos jim vyšla debutová deska. Celý festival pak započne česká kapela Daniel Krob.

Lístky na akci jsou stále v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal, Studentpoint i na oficiálních stránkách festivalu.

Časový harmonogram:
11.30 otevření sportovní haly

12.40 Daniel Krob (CZE)
13.20 Medeia (FIN)
14.00 Starkill (USA)
14.45 Keep of Kalessin (NOR)
15.45 Decapitated (POL)
16.50 ReVamp (NED)
18.20 Soilwork (SWE)
19.50 Amorphis (FIN)
21:40 Kamelot (USA)
23.30 Children of Bodom (FIN)

Zdroj perexové fotografie: cobhc.com
Zdroj videí: youtube.com

Libor Mališ

Libor Mališ

Student žurnalistiky a anglické filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, klávesák ve skupině Neutral, milovník dobré literatury, filmu, hudby všeho druhu a fanoušek Arsenal FC.

Zanechte komentář