Víte, že i trpaslíci mají svůj svátek?

V obraze / 4.12.2013

Proč neslavit svátek sousedů nebo den pozdravů? 

Většina z nás asi ví o těch známějších dnech, jako jsou např. 22. březen – Den vody, 1. červen – Den dětí. Ovšem víte, že i sousedé nebo trpaslíci mají svůj svátek?

30. 2. Mezinárodní den omylů v kalendáři

Každý se mýlí a tvůrci kalendářů nejsou výjimkou. Možná jste se pozastavili nad tím proč 30. 2.? Ano, je to tím, že toto datum neexistuje a symbolizuje omyl. Tento den se oficiálně slaví 1. 3.

4. 4. Mezinárodní den mrkve

Tento den se začal slavit za účelem proslavení účinků mrkve. Poprvé se slavil v roce 2003. Jeho popularita roste a slaví se např. ve Francii, Velké Británii, Itálii. Na počest tohoto svátku vznikla dokonce i písnička Carrot song (Píseň mrkve).


30. 5. Evropský den sousedů

V Holandsku vznikl nápad na den, který by lidé prožili se svými sousedy. Se svátkem přišla firma Douwe Egberts specializující se hlavně na kávu. Nápad vzešel z názorů obyvatel města Utrecht Douwe Egberts, kteří si chtěli popovídat se svými sousedy, ale nezbýval jim na to čas. A tak se v roce 2006 rozhodli uspořádat tento svátek. Každý, kdo se chce zapojit, dostane nálepku na dveře s nápisem „jsou otevřené“.

21. 6. Mezinárodní den trpaslíků

Svátek vyhlásila Fronta za osvobození zahradních trpaslíků, jenž se charakterizuje jako „nezisková organizace s cílem osvobodit zahradní trpaslíky“. Organizují akce, na kterých berou trpaslíky ze zahrad a vrací je do volné přírody, občas nechají vlastníkovi dopis s popisem místa, na kterém trpaslíka může najít, protože jinak by šlo o krádež, posílají trpaslíky na „cesty“, kdy vlastníkovi posílají fotografie, která místa jeho trpaslík navštívil. Zakladatel Fritz Friedmann chce tímto dnem lidi učit tolerantnosti v zahradní kultuře.

osvobozen

Třeba takto může dopadnout váš trpaslík. Zdroj: Søren Cosmus, foter.com

21. 11. Světový den pozdravů

Cílem tohoto dne je pozdravit deset nebo více lidí. Den má politikům vzkázat obavy lidí o světový mír. Svátek vznikl jako reakce na válku mezi Egyptem a Izraelem.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: Kurume-Shimin, foter.com

Martina Žídková

Martina Žídková

"Rozhodujícím krokem v lidském životě je překročení vlastního stínu." Ernst Ferstl

Zanechte komentář