Co nosit k … šálám a šátkům

Krása a móda / 20.11.2013

Je tu nový díl našeho seriálu, ve kterém vám poradíme, jak nosit šály a šátky!

Šály a šátky odedávna patří k neodmyslitelným doplňkům žen a není divu, neboť jejich skvělou vlastností je to, že dokáží každý obyčejný outfit povznést na něco výjimečnějšího a originálnějšího. Navíc šátky byly vždy výsadou pravých dam, například stejně tak jako rukavice. Pojďme se tedy podívat, jak tyto doplňky můžeme naplno využít.

I takovýto outfit bude se šálou vypadat dobře. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

I takovýto outfit bude se šálou vypadat dobře. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Proč módní seriál?

Přestože máme doma nepřeberné množství oblečení, občas nás všechny zatrápí otázka „co na sebe?“ Nemusíme hned běžet do nejbližšího obchodního centra a utratit tam půlku výplaty. Stačí, když se porozhlédneme a zkusíme naplno využít to, co doma již máme. A i k tomu slouží tento seriál. Každé dva týdny vám budeme radit, jak nosit a kombinovat nejrůznější kousky oblečení, abychom nepropadaly stereotypům a rutině, ale neustále zkoušely něco nového a nacházely náš pravý osobitý styl. Tak tedy s chutí do toho!

Šály, které zahřejí

Začneme aktuálně, protože venku už pěkně přituhuje a zima se blíží, podíváme se tedy nejprve na huňaté šály, které nás udrží v teple. K dostání jsou momentálně v obchodech všude, kam se podíváme. Většinou jsou pletené, sáhnout ale samozřejmě můžete i po jiných materiálech. Zvlášť oblíbené jsou především maxi šály, které vytvoří pěkný efekt, když je celé omotáme kolem krku. Rovněž je můžeme nechat spuštěné jen tak, aby šála dosahovala do celé své délky, která je někdy až ke kotníkům.

Šály zahřejí a ještě vypadají pěkně! Zdroj: chicisimo.com

Šály zahřejí, a navíc vypadají pěkně! Zdroj: chicisimo.com

Pletené šály jsou většinou jednobarevné a je tedy jednoduché je kombinovat. Ideální je pořídit si takovou šálu, která se bude co nejvíce hodit k barvám vašeho šatníku. Nosíte-li raději tmavé a přírodní barvy, zvolte šálu v odstínu béžové, hnědé nebo módní burgundy. Jestliže holdujete spíše barvičkám, nebojte se oživit podzimní šeď žlutými, červenými nebo oranžovými odstíny. Teď v zimě můžete šály nosit co nejčastěji, a to nejen na ven. Tento doplněk si dnes ženy nechávají i v místnosti, protože výhodou je, že šála dodá vašemu oblečení ležérnější a uvolněnější vzhled, a ještě k tomu vás zahřeje.

Elegantní šátek

Šátek je zkrátka nestárnoucí doplněk, který ženě dodá ten pravý šarm. Výhodou je, že si každá z nás může vybrat přesně takový, který sedne k naší osobnosti. K dostání jsou totiž šátky nejrůznějších barev, vzorů, střihů a materiálů, proto je možností velice mnoho. Navíc tento doplněk může být skvělou záchranou v těch dnech, kdy skutečně nevíme co na sebe. Stačí si vzít obyčejné džíny s bílým trikem, které ale doplníme například o květovaný šátek a voilá, nápaditý outfit je na světě. Jednobarevné šátky se budou hodit ke všemu, nicméně ty vzorované více upoutají. Oblíbené jsou především květinové a zvířecí vzory či puntíky. Další výhodou šátku je, že ho můžeme vázat na několik způsobů a outfit tak bude vždy vypadat trochu odlišně.

Šátky oživí každý outfit. Zdroj: chicisimo.com

Šátky oživí každý outfit. Zdroj: chicisimo.com

Kam s ním?

Neomezujte se jen na to, že byste šátek nosily omotaný kolem krku, ale popusťte uzdu fantazii. Menší saténové šátky se dají uvázat na ucho kabelky, která tak v momentu dostane nový neotřelý vzhled. Delší šálky se zase dají využít jako pásek do kalhot – vznikne tak nová alternativa oproti nudným opaskům. V létě zase můžete zaexperimentovat a vytvořit ze šátku nápaditý top. Poslední trendy také velí vázat šátky na hlavu. A nebojte se, nemusíte vypadat jako vesnická selka, ba naopak, tento look může působit velmi luxusně. Základem je zvolit správný typ šátku a rovněž ho uvázat pěkným způsobem.

Šátek lze nosit na několik způsobů! Zdroj: chicisimo.com

Šátek lze nosit na několik způsobů! Zdroj: chicisimo.com

Na závěr přikládáme video, ve kterém vám známá bloggerka Wendy poradí, jak vázat šátek. A to rovnou na 25 způsobů!

Za 14 dní vám poradíme, jak nosit proužky, těšte se!

A co jste mohli vidět v minulých dílech?

Co nosit k …bílé košili

Co nosit k … svetru

Co nosit k …zvířecím vzorům

Nosíte šály a šátky rády? A kolik jich doma máte?

Zdroj perexové fotografie: ruemag.com

Zdroj videa: youtube.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář