Čech

Pešice si proti Kanadě udržel neporazitelnost

Sport / 20.11.2013

V přátelském utkání proti Kanadě si kouč sérii nepokazil. Poprvé po dvou letech tak čeští fotbalisté zase mohou slavit tři výhry v řadě.

Dočasný trenér české fotbalové reprezentace Josef Pešice vedl mužstvo ve třech zápasech a třikrát slavil výhru. Po výhrách na Maltě 4:1, v Bulharsku 1:0 a doma s Kanadou 2:0 má Pešice stoprocentní bilanci, což možná žádný jiný trenér již nikdy nepřekoná.

Smlouva končí po Kanadě

O své další budoucnosti u národního týmu Pešice vtipkoval. „Začínám tomu přicházet na chuť, ale to říkám v legraci, abych to odlehčil. Nevím, jak se bude dál vyvíjet jednání kolem nového trenéra. Může se stát, že tady třeba budu něco dělat dál. Byl bych mile překvapený, kdyby se něco objevilo,“ řekl pro iSport.cz.

Přitom výhra nad Kanadou, která ve dvanácti zápasech nedokázala vyhrát a v posledních osmi dokonce nevstřelila jediný gól, se vůbec nerodila lehce. Výkonu hráčů určitě nepřidávalo ani to, že šlo o utkání, ve kterém o nic nešlo. Petr Čech dokonce před zápasem prohlašoval, že kdyby bylo na něm, takový zápas by vůbec nedomlouval.

Debutant Ondřej Čelůstka

Debutant Ondřej Čelůstka vstřelil první gól.

Čech lapil penaltu

Český výběr šel sice rychle do vedení gólem ze třetí minuty debutanta Čelůstky, zbytek poločasu byl ale vyrovnaný a pár minut před přestávkou dostala Kanada dokonce šanci vyrovnat z pokutového kopu.  Kapitán Dwayne de Rosario ovšem penaltu neproměnil, Petr Čech jeho pokus skvěle chytil: „Rozhodl jsem se na poslední chvíli, jsem moc rád, že jsem ji lapil. Byla dobře kopnutá, ale naštěstí pro mě ve výšce, kam jsem dosáhl.“ Po změně stran se výkon domácího týmu lehce zlepšil, což nakonec vyústilo devět minut před koncem ve druhý gól Hořavy.

Na svém zřejmě posledním zápase v roli trenéra Pešice pozitivně hodnotil hlavně výsledek. „O Kanadě se psalo jako o týmu, který nám nemůže ublížit, a měl jsem pocit, že hráči k tomu také tak přistoupili. Když zjistili, že to nebude snadné, už se do toho nemohli dostat,“ řekl pro iSport.cz.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons