Splňte si svůj sen

V obraze / 18.11.2013

Stojí to za to!

I na začátku Generace 21 stál sen. Sen o tom, že budeme psát to, co nás baví, a tak, jak nás to baví. Řada lidí o svých snech a přáních jen mluví, ale nikdy je neuskuteční. Mají strach udělat krok do neznáma, vystoupit z oné pohodlné, komfortní zóny, kde se jim nic nestane, ale také se tam nic neděje. K čemu jsou sny a plány, když se bojíme si je splnit? Bojíme se snad toho, že to nezvládneme, nebo co na to vlastně řekne okolí? Ale vždyť je to náš vlastní sen, tak kdo jiný by ho měl plnit, než my sami.

Až ke hvězdám? Ani to už není nemožné! Zdroj:  Andras Kovacs, sxc.hu

Až ke hvězdám? Ani to už není nemožné! Zdroj: Andras Kovacs, sxc.hu

Když se pořádně rozhlédneme okolo sebe, najdeme ale i řadu lidí, kteří sebrali odvahu a svůj sen si splnili. Všichni mají společnou trpělivost, vytrvalost a tvrdohlavost. Jsou to lidé, kteří ví, že když se chce, tak to jde. Ví, že je pravdivé rčení „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“. A je jedno jestli je naším snem objet svět v embéčku či  trabantu, nebo si prostě splnit svoje přání a žít život podle svých představ.

„Po roce práce na našem portálu jsem zjistila, že za každým úspěchem jsou hodiny a hodiny tvrdé dřiny. Úspěch není zadarmo. Když chcete něčeho dosáhnout, musíte zvednout zadek a jít si za tím. Jinak budete pořád stát na místě. Takže pokud máte nějaký sen, běžte do toho. Nečekejte na Nový rok, na pondělí. Začněte hned teď. A dejte do toho všechno!“ Silvie Trebatická, šéfredaktorka

Každý sen, za kterým si chceme jít, něco stojí. Nemůžeme očekávat, že když se rozhodneme, půjde všechno hladce a my nebudeme muset skoro hnout prstem. Musíme pro to něco udělat. Jít za svým snem, nebát se kritiků a okolí. Neohlížejte se na ty, kteří vás od vašeho snu odrazují a tvrdí vám, že to nejde. Obklopte se těmi, kteří vám na cestě za vaším cílem pomohou!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář