Radost českých reprezentantů

Fotbalové naděje, které mohou spasit český fotbal

Sport / 22.11.2013

Autor:

Česká fotbalová reprezentace v porovnání s jinými evropskými státy značně pokulhává. Najdou se hráči, kteří pomůžou spasit český fotbal?

Od roku 2004, kdy naši fotbalisté vybojovali bronzové medaile na Mistrovství Evropy, a poté, co několik klíčových hráčů typu Nedvěd, Šmicer či Poborský odešli do fotbalového důchodu, náš fotbal silně upadá do evropského průměru. Dnes se můžeme pochlubit 27. místem v žebříčku FIFA. Před námi se nachází reprezentace Bosny a Hercegoviny nebo Švýcarska, které nikdy nepatřily mezi evropskou fotbalovou elitu. Čekají na naši reprezentaci lepší zítřky? Rozhodně máme hráče s velkým potenciálem!

Vladimír Darida

Tento třiadvacetiletý záložník německého SC Freiburg začal s velkým fotbalem v Plzni, kde se také narodil. Pod trenérem Viktorie Plzeň Pavlem Vrbou vyrostl ve velkého hráče. V dresu Viktorie si zahrál Evropskou ligu nebo Ligu mistrů a vyhrál dvakrát Gambrinus ligu. V roce 2012 ho poprvé nominoval do reprezentace trenér Bílek. Při debutu proti Izraeli hrál velmi aktivně a vysloužil si pozvánku na Euro 2012.

Vladimír Darida

Bude z Vladimíra Daridy úspěšný hráč?

Po sezoně 2012/2013 se začalo velmi intenzivně debatoval o jeho případném přestupu do nějaké přední soutěže v Evropě. Dokonce se spekulovalo o zájmu italského celku Juventus či německého Schalke. Darida si vybral jiný německý klub, SC Freiburg, který za něj zaplatil přes sto milionů korun. A vydal se správnou cestou. Ve Freiburgu má místo v základní sestavě jisté a pokud se mu podaří navázat na výkony, které podával ještě v dresu Viktorie, tak se může dočkat velké kariéry.

Václav Kadlec

Jednadvacetiletý Václav Kadlec je rodák z Prahy. Fotbal začal hrát v Bohemians Praha, ale už v šestnácti letech si ho vyhlídnul Jozef Chovanec a přestoupil do Sparty Praha za rekordních deset milionů korun. Za pět let, které strávil na Letné, se z něj stal nepostradatelný hráč Sparty. Poslední sezona 2012/2013 se mu povedla natolik, že ho Sparta těžko mohla ve svém kádru udržet, a tak přestoupil do německého Frankfurtu, kde od prvního zápasu dokazuje, že bude platným hráčem.

Matěj Vydra

I tento útočník anglického celku West Bromwitch Albion patří k velkým talentům českého fotbalu. Narodil se v Jihlavě roku 1992 a poprvé na sebe upozornil v dresu Baníku Ostrava, kde si ho hned po pár zápasech vyhlédl italský klub z Udinne. Udinne patří k nejlepším týmům v Itálii a pro dvacetiletého mladíka bylo velmi obtížné se prosadit. Proto po první sezoně odešel na hostování do FC Bruggy. Hned v začátku sezony si poranil koleno a na hřiště už se nepodíval.

S jeho kariérou to vypadalo bledě, vrátil se do Udinne a ta ho vzápětí poslala do svého dceřiného klubu z Anglie, FC Watford. Watford hraje druhou anglickou ligu a „buldočí“ styl Vydrovi v Anglii náramě seděl. Hned v prvním ročníku dal 20 branek a byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Mluvilo se o případném přestupu do velkoklubu Arsenal, nakonec si vybral West Bromwich. Zatím se neprosazuje, ale jeho příležitost ještě přijde. Alespoň mu to slíbil trenér.

Tomáš Kalas

Mužstvo Tomáše Kalase Zdroj: Wikimedia Commons

Mužstvo Tomáše Kalase.

Hráč, kterého si vybral klub ruského miliardáře Romana Abrahimoviče, musí mít velkou hodnotu. Tomáš Kalas hraje za velkoklub Chelsea a zatím sbírá minutky na hřišti. Stoper nebo pravý obránce dokázal zaujmout legendárního manažera Chelsea Mourinha a ten si ho nechal ve svém týmu, i když se nejspíš počítalo s tím, že zůstane v holandském Vitesse, kde minulou sezonu hostoval právě z Chelsea. Narodil se v Olomouci roku 1993. S fotbalem začal v klubu Sigma Olomouc.

Na Mistrovství Evropy zaujal skauty z Chelsea a ti za něj poslali do Olomouce 100 milionů, aby k nim mohl přestoupit. Pokud bude na sobě pracovat jako doteď, může se probojovat až do základní sestavy Chelsea.

Další fotbalisté

Generali Arena- tady hraje domácí zápasy Ladislav Krejčí Zdroj: Wikimedia Commons

Generali Arena – tady hraje domácí zápasy Ladislav Krejčí

Dalších českých fotbalistů s velkým potenciálem, kteří hrají v naší lize nebo v zahraničí, najdeme mnoho. Záleží pouze na nich, jak se svým talentem naloží a zda se budou snažit. Mezi nejzajímavější hráče určitě patří Ladislav Krejčí ze Sparty nebo Ondřej Vaněk z Jablonce. Všechno ukáže čas, kam se naše naděje dostanou. Potenciál určitě máme!

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Novák

Jakub Novák

Sportovec tělem i duší. Studuji politologii, aktivně hraji golf a občas si kopnu do míče. Řídím se heslem: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“

Zanechte komentář