Stylová oslava

5 stylových tipů na vaši oslavu

Design / 17.11.2013

Máte před sebou setkání s přáteli a chcete, aby bylo všechno ukázkové? Přinášíme pět tipů, jak z vaší akce udělat stylovou záležitost!

Je oslava a oslava. Ta první se ničím neliší od stovek jiných oslav, kam vaši hosté během svého života půjdou. Zákusek, společenská hra a několik skleniček vína. Obléct kabát, obout boty a jít zpátky domů, zpátky do svých životů. Jak ale udělat  slavnostní večeři s přáteli nezapomenutelnou? Přinášíme vám pět stylových tipů, díky kterým možná vybočíte z řady obyčejných akcí a stanete se legendou.

1. Začíná to pozvánkou

Ačkoliv vytvořit událost na Facebooku zvládne téměř každý, stylová věc to není. Online svět pohltil hmatatelné věci. Na fotografie se dnes nedíváme nostalgicky z alb, ale otevřením složky v počítači. Zamilované vzkazy neputují přes Českou poštu skryté v dopisech, píšeme o nich ve svých statusech nebo posíláme v esemeskách. Zkuste se vrátit o pár let zpět a zapomeňte na virtuální anonymní pozvánky. Vytvořte si vlastní! Pokud nemáte dostatek nápadů a grafické cítění, můžete se inspirovat na Googlu – zadejte do vyhledávání „wedding invitation“ a překlikněte se na obrázky. Svatební pozvánky jsou zde z jednoho prostého důvodu – bývají mnohem vkusnější než pozvánky na „obyčejné“ oslavy. Jen si zkuste vyhledat pozvánky na party a budete koukat, že vkus asi oslavuje o dům dál.

3 tipy na šablonu pozvánky, kterou stačí jen stáhnout a vyplnit (a někdy ani to ne):

NÁŠ TIP: V některých případech budete muset dopisovat text dodatečně v některém z grafických programů.  Na vložení textu doporučujeme například Zoner Photo Studio. Na stránkách Zoner si můžete stáhnout bezplatnou 30denní verzi. Jak vložit text? Pomůže vám tento tutorial.

Začněte stylově už od samotného pozvání. Zdroj: photl.com

Začněte stylově už od samotného pozvání.
Zdroj: photl.com

2. Tón v tónu

Zaměřte se na jednu barvu a tu nechte prostoupit celou oslavou. Měla by se objevovat od pozvánky až po svíčky. Doporučujeme spíše tlumivé, které budou působit uklidňujícím dojmem. Vaši přátelé se budou cítit příjemněji, než kdyby je praštily do očí rudé ubrousky a stejně barevné svíčky. Zkuste vsadit na přírodní či pastelové barvy, které budou působit vkusně. Šampaňská barva dodá na luxusu.

NÁŠ TIP: Možná máte doma nevyužité svíčky i ubrousky z předchozích rodinných či přátelských akcí. Pokud se ale barevně nehodí, nechte je na chvíli v šuplíku. Jednou na ně přijde řada!

3. Soustřeďte se na detaily

Nevíte, co uvařit svým hostům? Inspirujte se naším svátečním menu!

To největší kouzlo vzniká souhrou nejmenších detailů. Chystáte-li předvánoční večeři pro své přátele, dejte si záležet na tom, aby byly příbory i skleničky na nápoje ve správném „postavení“, vyhrajte si s ubrouskem na talíři i svíčkami uprostřed stolu. Všechno by mělo vypadat promyšleně. Ani nápojem v pet láhví neoslníte. Pokud máte možnost, nalijte vodu do průhledného džbánku a přidejte nakrájené plátky citrónu. Mléko podávané ke kávě nalijte do porcelánového džbánku. Jsou to detaily, nad nimiž někteří hostitelé mávnou rukou. Ale právě takové detaily posunou váš večer o úroveň výš.

Pohoštění na oslavách

I pohoštění pro své hosty hezky naaranžujte. Jíme i očima!
Zdroj: picjumbo.com

4. Respektujte roční období

Pokud plánujete příjemné setkání s blízkými přáteli nebo malou rodinnou sešlost, využijte sezónních produktů. V zimě můžete do váz dát místo tulipánů, které se k nám dovážejí tisíce kilometrů, větvičky chvojí.  Atmosféru navodí i aromalampa s vánočním éterickým olejíčkem. Na jaře naopak tulipány neodmítejte a naaranžujte je do velké vázy. Jakmile vaše oslava skončí, můžete každé kamarádce jeden tulipán darovat. Letní oslavu zpestřete kytičkou natrhanou na louce nebo koupenou na farmářských trzích.

Květiny na oslavy

Květinové dekorace zvolte podle ročního období.
Zdroj: sxc.hu

5. Obdarujte stylovou vzpomínkou

Vaše setkání se povedlo? Abyste zanechali ten nejlepší dojem, nechte každému vyvolat společnou fotografii a zasaďte ji do rámu. (cenově přijatelné kousky najdete například v IKEA nebo v síti KIK) Vždy zvolte neutrální barvu rámu, budete mít jistotu, že najde uplatnění v každém interiéru. Rámečky s fotografií zabalte do dárkového papíru, zavažte stužkoua věnujte při nejbližší příležitosti všem vašim hostům. Je to gesto, kterým si je získáte!

NÁŠ TIP: Fotografie se vydařily? Co takhle se sejít, společně se na ně při skleničce dobrého vína podívat a zavzpomínat? Bude to rozhodně osobnější, než když své přátele označíte na Facebooku.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

 

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář