Už rok vás literární tým Generace 21 provází světem knih

Literatura / 17.11.2013

Celkem 174 článků. Rozhovory, soutěže, medailonky, knižní novinky, recenze – vše po dobu jednoho roku očima redaktorů. Co z toho se vám líbilo?

Dnes je tomu přesně rok, kdy odstartoval web Generace 21 a s ním i sekce Literatura. Za ten čas sekcí prolétlo velké množství článků, z nichž některé jste si oblíbili, sdíleli na svých facebookových stránkách, komentovali a hodnotili. Pojďme se společně vrátit v čase a podívat se na ty nejúspěšnější z nich!

1. Rozhovor se začínajícím umělcem Johnnym Násilníkem

Tento podařený rozhovor vám v nedávné době naservírovala redaktorka Lenka Vojtíšková. A dozvědět jste se v něm mohli opravdu zajímavé věci, v nichž vás Johnny Násilník občas doslova šokoval svou otevřeností! Takže pokud jste čirou náhodou nebyli poblíž internetu a článek vám unikl, rozhodně to musíte napravit!

2. Když se poodhalila literární redakce

O tom, že čtenáře lákají všechna tajuplná zákoutí, jsme se přesvědčili hned v prvním společném článku naší sekce, ve které jste se mohli dozvědět něco málo o našich redaktorech, pohlédnout jim do tváře a rovnou hned i do jejich literární duše. Článkem a jednotlivými zpověďmi vás provedla redaktorka a editorka Jana Hybnerová.

3. Jak najít toho správného partnera podle literárních pravidel?

Občas se i literární čtenáři potřebují od všeho jednoduše odreagovat, naše redakce je na takové chvíle připravena. Editorka a redaktorka Jana Hybnerová se vás pokusila pobavit trochu méně vážným způsobem, a to díky pravidlům, jimiž by se měl každý literát či literátka řídit v případě, že hledá svůj vhodný protějšek.

4. Některé příběhy stále dojímají

Příběh Anny Frankové vám citlivým způsobem připomněla redaktorka Jitka Holčáková. Jestliže patříte mezi ty, kteří se nad hrůzami 2. světové války stále pozastavují, ve vašem čtenářském deníku by neměl chybět ani ten Anny Frankové. Nechte se Jitkou inspirovat  k četbě.

Děkujeme, že nás čtete! Zdroj: foter.com (upraveno); soukromé archivy redaktorů Generace 21

Děkujeme, že jste s námi! Zdroj: foter.com (upraveno); Soukromé archivy redaktorů Generace 21

5. Co si přečíst, když vaší knihovničce dochází inspirace?

Tip na tak trochu jinou literární zábavu vám připravila redaktorka Veronika Mahdalová. Ve svém článku, který se vám zalíbil, se zaměřila na autora jménem Chuck Palahniuk a ukázala vám, že literatura rozhodně není žádná nuda, u níž se v klidu nasnídáte a porozprávíte se svými prarodiči.

6. Ani Generace 21 nemůže být ochuzena o Hru o trůny

Hra o trůny byla v posledních měsících diskutovaným tématem, které donutilo sednout za počítač a vygooglovat si souvislosti snad každého, kdo k literatuře alespoň trochu přičichl. Dílo George R. R. Martina se však na první pohled může zdát hodně zamotané, a proto se ho před našimi zraky pokusila ve svém článku rozmotat redaktorka Tereza Srbecká. Nutno podotknout, že opravdu podařeně, neboť článek sklidil velký úspěch.

 7. Všichni mají své stropy – naši čtenáři však ne!

Stropy, česká literatura a spisovatelka Zuzana Brabcová, skvělý článek, o který se postarala redaktorka a korektorka Andrea Kopečková, dovolil nahlédnout do tajů současné české literatury a pomohl tak šířit krásu našich knih mezi další nadšené čtenáře. Úspěšnost článku hovoří za vše a my v redakci jsme rádi, že právě naši čtenáři při výběru vhodné literatury ke čtení žádné stropy nemají.

První literární rok je za námi a mně nezbývá, než poděkovat vám, všem čtenářům nejen naší sekce, za přízeň. Doufám, že se i nadále budeme střetávat nad články, které s láskou tvoříme jen pro vás! Za sekci Literatura slibuji spoustu dalších zajímavých a inspirativních článků, nové a nové soutěže a aktuality ze světa knih! Těšte se!

Jana Hybnerová


Zdroj perexové fotografie: Jana Hybnerová, Generace 21

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář