Potravinové alergie dnes nejsou výjimkou.

Jak se vypořádat s potravinovou alergií?

Na talíři / 15.12.2012

Víte, jaké jsou nejběžnější potravinové alergie? Vydejte se s námi na rychlý průzkum.

Nějakou potravinovou alergii má dnes kdekdo.  Jaké je jejich základní rozdělení? Víte, jakým potravinám se vyhnout?

Hlavními příznaky potravinové nesnášenlivosti je především různé svědění či štípání v ústech při konzumaci určité suroviny. Dále se může objevit dušnost, problémy s dýcháním, zrychlený tep či podrážděnost žaludku. Při podezření na nějakou potravinovou alergii neváhejte navštívit lékaře, který vám provede testy.

Ořechy

Ořechy mohou alergiky nepříjemně překvapit.

Mezi nejčastější alergeny patří mléko, lepek, některé ryby, vejce (hlavně bílek), nejrůznější ovoce a zelenina, ořechy atd.

Potravinové alergie, ostatně jako každé jiné onemocnění, mají často i psychické příznaky. Doporučuji pročíst si knihy Nemoc jako symbol či Nemoc jako cesta, jejichž autorem je lékař a psychoterapeut Rüdiger Dahlke.

Celiakie

Asi nejznámější potravinová alergie je celiakie. Jde v podstatě o nesnášenlivost lepku, která přetrvává celoživotně.  Při této alergii je nutné vyhnout se potravinám, které obsahují gluten. Je důležité dodržovat dietu a vynechat u jídelníčku všechny obilniny, které obsahují lepek, především pšenici.

Alternativou mohou být proso, pohanka, laskavec (amaranth), sójové boby apod. V dnešní době naštěstí není problém sehnat kvalitní potraviny bez lepku. Můžete si tak dopřát dokonce i speciální sušenky, které chuťově nerozeznáte od těch pšeničných.

Pečivo

Celiakie je asi nejznámější potravinovou alergií.

Mléčná alergie

Není to alergie v pravém slova smyslu. Jde o nesnášenlivost buď mléčné bílkoviny, nebo mléčného cukru, za kterou může porucha v trávicím systému. Je nutné vypustit z jídelníčku většinu mléčných výrobků. Alergeny totiž najdeme v kravském, kozím i ovčím mléku.

Mléko

Nesnášenlivost laktózy je u dospělých velice častá.

Vhodnou náhradou je sójové nebo rýžové mléko. Dá se sehnat i s různými příchutěmi. Velká část řetězců potravin nabízí i jogurty či pudinky ze sójového mléka. Skvěle chutná i mandlové mléko, které snadno připravíte doma.

Zelenina, ovoce, ořechy

Nejčastěji se objevují alergie na jahody, meruňky, jablka, rajčata, celer aj. Z ořechů pak dělají problém hlavně arašídy. Jedinou možností, jak se vyhnout záchvatům alergie, je úplné vynechání těchto potravin. Některé z nich ale obsahují důležité vitamíny a minerály, takže je nutné užívat různé potravinové doplňky pro jejich doplnění.

Ovoce a zelenina

Dnes nejsou výjimkou ani alergie na různé druhy ovoce či zeleniny.

Trpíte také nějakou alergií na potraviny? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své tipy a rady.

Foto: photl.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář