Festival ostravských činoherních divadel OST-RA-VAR čeká 17. ročník

Divadlo Kultura / 21.11.2013

Ostrava se připravuje na 17. ročník divadelní přehlídky OST-RA-VAR, který se uskuteční od 27. listopadu do 1. prosince.

Po roce opět pospolu

Za podpory statutárního města Ostravy pořádá již posedmnácté činohra Národního divadlo moravskoslezského ve spolupráci s Komorní scénou Aréna, Divadlem Petra Bezruče a Divadlem loutek Ostrava přehlídku ostravských činoherních divadel nazvanou OST-RA-VAR. Nabitý program, který si pro návštěvníky organizátoři na letošek připravili, byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Na programu je i letošní "novinka" Divadla Petra Bezruče Můj romantický příběh. Zdroj: www.bezruci.cz

Na programu je i letošní „novinka“ Divadla Petra Bezruče Můj romantický příběh. Zdroj: www.bezruci.cz

Co návštěvníky čeká?

OST-RA-VAR je tradičně určen zájemcům jednak profesně spojeným s divadlem – ať už divadelním teoretikům, pedagogům a kritikům, žurnalistům či studentům divadelních oborů, ale samozřejmě i všem ostatním divadelním nadšencům, kteří si chtějí vychutnat divadelní představení (a že jich nebude málo) a rádi své dojmy a postřehy prodiskutují s přítomnými odborníky na seminářích, které jsou nedílnou součástí festivalu.

Program tvoří jen domovské scény

Jak je zvykem a jak samotný název festivalu napovídá, bude se jednat o průřez ostravskou divadelní tvorbou, a to pouze tou profesionální. Ke zhlédnutí budou nová představení, která se dočkala své premiéry v této sezóně – jako například Pozvání na zámek Národního divadla moravskoslezského, Můj romantický příběh souboru Divadla Petra Bezruče a nebo představení Komorní scény Aréna Dezertér z Volšan. Na své si ale přijdou samozřejmě i „starší kousky“.

Ve středu 27.11. se můžete vydat na Dezertéra z Volšan Komorní scény Aréna. Zdroj: www.divadloarena.cz

Ve středu 27.11. se můžete vydat na Dezertéra z Volšan Komorní scény Aréna. Zdroj: www.divadloarena.cz

Chcete se zúčastnit?

Počet návštěvníků je omezen zejména kapacitou prostorů, v nichž budou představení a semináře realizovány. Na domovských stránkách Národního divadla moravskoslezského měli zájemci možnost se přihlásit s předstihem, a tím si zajistit své místo v hledišti. Pokud máte tedy zájem vydat se za tímto jedinečným divadelním zážitkem, je nutné kontaktovat pořadatele a zakoupit si své místo za poplatek 300 Kč, ve kterém jsou však již zahrnuty veškeré vstupy na představení a stejně tak i případné materiály, které budou k dispozici k jednotlivým představením a diskuzím. Podrobný program, kontakty i přihlášku naleznete taktéž na stránkách NDM.

Návštěvníci loňského ročníku na jednom ze seminářů. Zdroj: www.ndm.cz

Návštěvníci loňského ročníku na jednom ze seminářů. Zdroj: www.ndm.cz

Zdroj perexové fotografie: www.ndm.cz

Michaela Kotásková

Michaela Kotásková

Studentka se zájmem o cestování, divadlo, dobrou literaturu a se slabostí pro dobrou kávu a ještě lepší kuchyni.

Zanechte komentář