Tipy pro krásu: Podzimní typ

Krása a móda / 18.11.2013

Je tu další díl seriálu přinášející tipy podle barevné typologie.

V minulých dílech jste si mohli přečíst o jarních i letních vílách. Tentokrát se zaměříme na podzimní krásky. Opět si vymezíme základní rysy podzimního typu, zaměříme se na líčení i výběr vhodných barev do šatníku. A samozřejmě se dozvíte i to, čemu se vyvarovat, abyste svoji přirozenou krásu zbytečně nepotlačily. Jdeme na to!

Pro správné určení barevného typu jsou klíčové 3 věci. Prvním vodítkem je barva pleti (nejlépe se odstín určuje na vnitřní straně předloktí). Druhým je !přirozená! barva vlasů a posledním rysem je pak barva očí. Existují celkem 4 barevné typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Každý má pak ještě dvě podkategorie, a to sice studený a letní typ. Dnes si vezmeme na paškál podzim.

Jak poznáte, že patříte k „podzimu“?

Ženy náležící  k podzimnímu typu snadno poznáte podle vlasů. Ty mívají zpravidla zrzavou barvu. Jedná se ale o širokou škálu odstínů, počínaje světle rezavou, přes medovou se zlatými odlesky, až po výrazně červenou. Pleť je pak velmi světlá a mívá béžový nebe jemně broskvový nádech. Naopak oči mohou být jak světlé (šedá, modrá), tak tmavší (oříšková, zelená), ale i temně hnědé či modré.

Emma, Julianne a Nicole - typické krásky "podzimu". Zdroj: polyvore.com

Emma, Julianne a Nicole – typické krásky „podzimu“. Zdroj: polyvore.com

Pro podzimní krásky jsou často poznávacím znamením pihy, a to v červenohnědé barvě. Světlý podzimní typ mívá ale také problémy s opalováním. Většina při pobytu na slunci rychle zčervená. Tmavý letní typ se naopak opaluje do měděné hnědé.

Líčení

Pokud patříte k těm, jež příroda obdařila pihami, nesnažte se je za každou cenu zakrýt. Naopak se za ně nestyďte, působí velice roztomile. Pří líčení vybírejte podkladový make-up či tónovací krém ve zlatavých odstínech. Nejlepším tahem budou jemné přírodní tóny, jako je například barva písku. Při výběru tvářenky se rozhodně vyhněte růžovým tónům. Chybu naopak neuděláte, pokud sáhnete po terakotě, oranžově hnědé nebo lososové. Váš tón pleti si ale může také dovolit bronzer ve světlejším tónu.

Tohle líčení vám bude slušet! Zdroj: polyvore.com

Tohle líčení vám bude slušet! Zdroj: polyvore.com

Rada: Tato typologie je pouze orientační. V podstatě nikdo není vyhraněným typem. Nebojte se tak zkusit i barvy, které k vašemu typu podle definic nesedí. Vše záleží jen na vašich pocitech.

Při líčení očí se vám budou hodit stíny ve světlých přírodních barvách. Například takové tóny jako jantarová, zlatavá béžová, cihlová nebo medová skvěle podtrhnou vaše rysy. Nemusíte se ale bát ani o něco výraznějších barev. Slušet vám budou tyrkysová, petrolejová nebo i khahi. Řasenku můžete zvolit v hnědé barvě, ale nebojte se ani klasické černé. Pokud budete chtít zvýraznit obočí, držte se přirozeného zabarvení chloupků.

U rtěnky se opět hodí odstíny terakoty, hnědé s oranžovým podtónem, meruňková, rezavě červená nebo i tmavší odstín lososové. Pokud možno vybírejte spíše matnější a krémové verze.

PŘEČTĚTE si i další díly tipů podle barevné typologie:

Co do skříně?

A protože barevná typologie úzce souvisí také s naším oblečením, poradíme vám nyní, na jaké barvy vsadit při nákupu nových kousků do šatníku. Pro podzimní krásky se nejlépe hodí přírodní teplé barvy. Vsaďte na zlatavě béžovou, skořicovou, tlumené odstíny oranžové nebo měděnou či rezavou. Slušet vám budou také některé odstíny zelené, a to především khaki, olivová nebo mechová.

Inspirace do šatníku. Zdroj: polyvore.com

Inspirace do šatníku. Zdroj: polyvore.com

Pokud jde o základní kousky, zaměřte se na barvu slonové kosti či melírované varianty šedé. Rozhodně se ale vyhněte studeným odstínům modré, světle růžové, ale také černé. Pro podzimní typ není vhodná ani zářivě bílá. Z výraznějších barevných odstínů si můžete dovolit nosit třeba hořčicově žlutou, tmavší odstíny fialové (s hnědým nádechem) nebo také petrolejovou.

A co vy, patříte mezi podzimní krásky?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář