Brokolice

Vylepšete si letos štědrovečerní bramborový salát

Na talíři / 13.12.2012

Máme pro vás 7 tipů přímo z redakce!

Už vás nudí jíst každý rok na Vánoce to samé? Co takhle připravit si letos tradiční bramborový salát trochu jinak? Přinášíme vás osvědčen triky od našich redaktorů.

První tip:

Zavařenou zeleninu (dle chuti) dejte do sekáčku a poté přidejte k salátu, který dochuťte ještě trochou hořčice a kvalitní majonézy. Pro zlepšení chuti přidejte nálev ze zavařené zeleniny.

Druhý tip:

Použijte domácí nakládanou zeleninu a nakrájejte ji na jemné kousky. Podle vlastního výběru ji můžete dochutit třeba koprem.

Domácí nakládaná zelenina

Domácí nakládaná zelenina

Třetí tip:

Připravte si majonézu z vařených žloutků. Přidejte trochu láku z okurek (aby salát neplaval), hořčici a majonézu.

Čtvrtý tip:

Zkuste připravit salát bez majonézy. Základ budou tvořit vařené brambory, cibule, ocet, olej, sůl a trocha cukru. Je to rychlé a velice chutné.

Bramborový salát

Bramborový salát

Pátý tip:

K uvařeným bramborům přidejte cibuli, nakládané okurky, pepř a sůl. Na zálivku použijte směs jogurtu a kvalitní majonézy a trochu olivového oleje.

Šestý tip:

K bramborům nakrájeným na kostičky nebo plátky přidejte krátce vařenou zeleninu, měkký salám, vařené vejce, jablko, lák z okurek a trochu hořčice.

Sedmý tip:

K bramborům přidejte salátovou zeleninu v uvařeném stavu (mrkev, celer, petržel), cibuli, napařenou brokolici. Jako zálivku použijte zakysanou smetanu. Místo hořčice přijde na řadu směs koření, konkrétně sladká paprika, kurkuma a estragon (poměr 1:2:3). Dále přidejte bazalku a rozhodně nešetřete s majoránkou.

Brokolice

Brokolice

A co vy? Čím vylepšujete domácí bramborový salát? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své tipy v komentářích pod článkem.

Foto: Lucie Zikmundová, vseovareni.cz

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář