Chuť vánočních trhů i u vás doma – jedlé kaštany

Na talíři / 19.11.2013

Taky milujete chuť a vůni pečených kaštanů na adventních trzích? Teď už nemusíte čekat na trhy a můžete si je udělat hezky doma.  

Jedlé kaštany

Kaštanovník jedlý původně pochází z oblasti Malé Asie, ale najdeme ho i u nás většinou v zámeckých parcích.  Jedlé kaštany se k nám však spíše dováží z Itálie a Španělska, kde jsou více rozšířeny díky teplu. V těchto zemích jsou pokrmy z jedlých kaštanů oblíbené a pořádají se i jejich slavnosti.  U nás je známe zejména v podobě pečených kaštanů na vánočních trzích, případně kaštanového pyré. Obě dvě lahůdky vám dneska představíme.

Plody jedlých kaštanů, nepleťte si je s kaštany, ze kterých jsme v dětství stavěli zvířatka, koupíte v každém lepším supermarketu. Pozor ale při výběru, aby nebyly plesnivé nebo dírkované či jinak poničené.  Při jejich koupi si jich kupte víc než potřebujete, některé mohou být zevnitř plesnivé.

Jedlé kaštany jsou plné vitamínů a mají léčivé účinky. Čistí naše těla od toxinů, působí proti průjmům, posilují mozek, srdce, ledviny a zmírňují revmatismus. Také pomáhají při úzkosti a podráždění.  Obsahují vitamín B1, B2, B6, C, E, draslík, sodík, hořčík, železo, měď a mnoho dalších.

Pečené kaštany

K tomuto receptu vám stačí jediná surovina, a to jedlé kaštany.  Než začnete kaštany péct, dejte si je namočit na hodinu do studené vody. Trošku jim změkne slupka a budete je moci lépe nakrojit. Kaštany sceďte a každý na vypouklé straně nakrojte do kříže. Nezapomeňte si k tomu vzít ostrý nůž a dostatek trpělivosti, chvilku to potrvá. Takto připravené kaštany vyskládejte na plech a dejte je péct na 20 minut do vyhřáté trouby na 190 stupňů. Vyndejte, oloupejte ze všech slupek, pod pevnou se schovává ještě jedna tenčí, a můžete baštit.

kaštan, pyré, pečený

Pečené kaštany jsou nejlepší teplé! Zdroj: Pavla Doležalová, Generace 21

Kaštanové pyré

Dalším známým výrobkem z jedlých kaštanů je kaštanové pyré. Přidává se do dezertů nebo ho můžete spořádat jen tak k masu.

Kaštany si opět dejte namočit do studené vody a po vyndání nakrojte do X. Tentokrát je však dejte ještě na 30 minut vařit do vody, ve které budou tak akorát ponořeny. Ještě horké je pomocí nože opatrně oloupejte. Pozor, pálí! Takto oloupané dejte zase do hrnce, zalijte mlékem a vařte dalších 30 minut. Teď už jen stačí vše rozmixovat a máte kaštanové pyré.

Tak co, už se taky tak těšíte na adventní trhy? A teď jejich chuť a vůni můžete mít i vy sami doma.

Zdroj perexové fotografie: Karelj, commons.wikimedia.org

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář