Krása pomáhá aneb Dražba šperků pro nadační fond Impuls

Krása a móda / 16.11.2013

Přinášíme vám report z benefiční akce, kde bylo možné zakoupit nádherné šperky a zároveň pomoct těm, kteří to potřebují.

Jistě si vzpomínáte na nadační fond Impuls, o kterém jsme psali již v souvislosti s letošním Prague Fashion Weekendem. Právě na týdnu módy totiž byla k dostání tzv. fashion bag, jejíž koupí jste mohli přispět na zmíněný nadační fond Impuls, jenž se zaměřuje na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou a podporuje projekty zajišťující jejich léčbu. Jedním z jeho úspěchů byla i benefiční akce konaná na pražské Novoměstské radnici pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Mgr. Jany Černochové. Charitativní dražba šperků měla velký úspěch, neboť jste mohli zakoupit jedinečné šperky od autorky Mgr. Lenky Matouškové a zároveň pomoci tam, kde je to potřeba.

Přečtěte si článek o charitativní fashion bag, kterou jste mohli zakoupit na PFW.

Všechny šperky pohromadě. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Všechny šperky pohromadě. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Šperky, které pomáhají

Charitativní dražba šperků se uskutečnila v prostorách Novoměstské radnice, a to v jejím Velkém sále, který celé akci dodal patřičnou atmosféru. Hostů přišlo mnoho, bylo zde k vidění i několik známějších televizních tváří, nicméně dorazila i spousta obyčejných dam, které zatoužily po špercích či měly chuť přispět na dobrou věc. Začátek akce uvedl herec Josef Laufer a při této příležitosti byl předán i šek v hodnotě 47 600 Kč, jako výsledek projektu zmíněné fashion bag, kterou jste mohli zakoupit na PFW.

Sál byl plný zájemců a většina šperků tak byla úspěšně prodána. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Sál byl plný zájemců a většina šperků tak byla úspěšně prodána. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

O šperky byl velký zájem. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

O šperky byl velký zájem. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Po úvodních slovech ředitelky Impulsu Jany Vojáčkové a starostky městské části Prahy 2 Mgr. Jany Černochové pak mohla začít samotná dražba. A zájem byl skutečně veliký. Již počáteční šperky s nižší vyvolávací hodnotou se dostávaly na mnohem větší sumy a dámy často neváhaly svou nabídku zvyšovat, jen aby dostaly svůj vytoužený šperk. V nabídce bylo několik náhrdelníků, náramků, ale i náušnic. K vidění byly extravagantnější modely, ale i decentní perlové náhrdelníky, takže si skutečně každý mohl přijít na své. Celkem bylo do dražby věnováno 27 šperků a veškerý výtěžek bude věnován právě nadačnímu fondu Impuls.

Šperky z tvorby Lenky Matouškové. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Šperky z tvorby Lenky Matouškové. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Šperky z tvorby Lenky Matouškové. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Šperky z tvorby Lenky Matouškové. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Nadační fond Impuls

Nadační fond Impuls se jako jediný nadační fond v České Republice zaměřuje na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou, i z toho důvodu je tak jedinečný a potřebný. Vznikl v roce 2000 a od té doby se může pyšnit již několika úspěchy, jako je například vznik projektu ReMuS, což je registr pacientů s roztroušenou sklerózou. Právě také sem poputují vydražené peníze. Dalšími cíli nadace je vytvoření odborných center, podpora terapie, vědy, výzkumu a osvěta. A právě ta je velice důležitá, neboť pacientů s roztroušenou sklerózou v České republice stále přibývá a nejčastěji touto nemocí trpí lidé v produktivním věku, tedy v rozmezí 20 – 40 let.

Více se o nadačním fondu Impuls můžete dozvědět zde.

Lenka Matoušková a její JEWELLERY

Autorka šperků Lenka Matoušková. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Autorka šperků Lenka Matoušková. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Autorkou všech šperků je Lenka Matoušková, která je sama pacientkou s roztroušenou sklerózou. Přes tyto okolnosti ale úspěšně podniká a její značka Jewellery se stává čím dál tím více oblíbenou. Její šperky tak můžete zahlédnout například na moderátorkách TV NOVA a ČT, s oblibou je ale nosí i například česká rodačka Madeleine Albrightová. Kolekce dražená na charitativní aukci se sestávala především z perel, z kterých Lenka tvoří nejčastěji. Již v minulosti byly perly opěvovány pro jejich zázračné či dokonce léčivé schopnosti a svou krásou a hodnotou se plně řadí na úroveň drahých kamenů. Toho si byly vědomy i přítomné dámy, a proto s koupí šperků moc dlouho neváhaly. Lenka Matoušková je zkrátka důkazem toho, že se přes veškeré strasti, které nás postihnou, nemůžeme jen tak vzdát. Prostřednictvím výroby šperků se snaží pomáhat ostatním, které tato nemoc postihla, a rovněž dává všem najevo, že má cenu bojovat a tvořit něco krásného.

    "Tvoříme krásu", motto Jewellery. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

„Tvoříme krásu“, motto Jewellery. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Zaujala vás tvorba Lenky Matouškové? Neváhejte a navštivte její internetové stránky.

Myslíte si, že by takovýchto charitativních akcí mělo být více? A jaký šperk vás nejvíce zaujal?

Zdroj perexové fotografie: oficiální pozvánka (upraveno)

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář