PL: Van Persie rozhodl šlágr s bývalým klubem, Sunderland doma překvapil Citizens

Sport / 13.11.2013

United se po výhře 1:0 nad vedoucím Arsenalem odrazili ze středu tabulky vzhůru. Gunners ale stále drží ligovou pole position. Přinášíme přehled 11. kola BPL.

Fanoušci na Old Trafford dlouho vyhlíželi velké vítězství. Po nepřesvědčivých výkonech svěřenců trenéra Moyese přišel zlom v nejvhodnější dobu – v duelu proti prvnímu Arsenalu. Hrdinou okamžiku byl hráč, který by ještě před pár lety dal cokoliv za výsledek opačný. Ex-Kanonýr Van Persie zařídil hlavičkou jediný gól zápasu, posunul Manchester z průměrných vod ligové tabulky a připravil svůj bývalý klub o pohodlný náskok na první příčce. United porazili na domácí půdě Arsenal 1:0.

Manchester U. Arsenal 1:0

Horší vizitku si odvezl ze Sunderlandu tým Manchester City. I když se domácím proti papírovému favoritovi v minulosti velmi dařilo, nikdo si nepřipouštěl problémy od předposledního mužstva v tabulce. Tým Ondřeje Čelůstky to ale znovu dokázal. Po trefě Bardsleyho ubránil těsný náskok 1:0 a získal velmi cenné tři body.

V zápasech 11. kola zaváhaly i další týmy z vedoucí čtveřice – Tottenham a Chelsea. Spurs byli v domácím zápase proti Newcastlu jasně lepším mužstvem. Po brance Remyho ze třinácté minuty sice prohrávali, ale ve všech ostatních ohledech soupeře převyšovali. Fotbal se však hraje na góly a těch se Tottenhamu nedostávalo. V brance Newcastlu zářil brankář Krul, který nepustil za záda jediný pokus, a zařídil tak výhru 0:1 hostům. Chelsea naháněla výsledek s West Bromem až v posledních minutách. Před přestávkou se za Blues trefil Eto’o, ale v druhém poločase úřadoval soupeř. Během osmi minut Albion duel otočil a bojoval o venkovní tři body. Nakonec však musel brát jen remízu. V šesté minutě nastavení sudí Marriner odpískal penaltu a Hazard vyrovnal na konečných 2:2.

sunderland

I malí fanoušci Sunderlandu mohli slavit vítězství nad favoritem ze City.

Zápas Swansea se Stoke City měl podobně trpký konec pro vedoucí tým. Domácí se na Liberty stadium rozstříleli a otočili nepříznivý výsledek ve svůj prospěch. Dvě branky vstřelil ex-Sparťan Wilfried a po trefě Dyera se zdál být obrat dokonán. Opět však došlo k pokutovému kopu v závěrečných vteřinách a Adam se z penaltové značky nemýlil. Swansea se Stoke se tedy rozešli smírně 3:3. Nerozhodným výsledkem skončil i souboj nováčka Crystal Palace s Evertonem. Zatímco hosté se drží na dosah vrchní polovině tabulky, Palace zůstává poslední i s bodem za remízu 0:0.

Liverpool se i díky dvěma brankám střelce Suaréze dokázal přiblížit vedoucímu Arsenalu. Po přesvědčivé výhře 4:0 nad Fulhamem je o dva body druhý, zatímco trenér hostů Martin Jol má starosti o své manažerské místo. Čtyři branky také nastřílelo překvapení letošního ročníku, tým Southamptonu. V domácím zápase si poradil s nováčkem z Hullu 4:1 a je o bod třetí před Chelsea. Černý kůň soutěže může velmi zahýbat hrou o titul a postupové příčky do pohárové Evropy. Na finální verdikt je ale ještě příliš brzy.

Přehled končíme pohledem na zápasy ze spodní části tabulky. Domácím týmům se vedlo ve střetnutích Aston Villy s Cardiffem i Norwiche s West Hamem. Ville zařídili vítězství 2:0 brankami v poslední čtvrthodině Bacuna a český útočník Kozák. Norwich otočil zápas s Kladiváři a zvítězil 3:1.

Příští týden se opět těšíme s další várkou BPL. Zraky českých fotbalových nadšenců teď můžou na chvíli směřovat k tuzemskému tématu. Stane se Pavel Vrba reprezentačním trenérem?

Zdroj všech fotografií: youtube.com