3:15 zemřeš: zfilmovaná série brutálních vražd v Amityville

Film Kultura / 8.12.2013

Amityville je malé klidné městečko ležící na Long Islandu, New York. Údajně se zde odehrála série brutálních vražd, které byly následně i zfilmovány.

V Amityville si peklem prošla rodina Ronalda a Louisy DeFeovýchrodina Lutzových. Nynějšími případy se zabýval manželský pár Ed a Lorraine Warrenovi, vyšetřovatelé paranormálních jevů. Jestli se jedná o pravdu nebo ne, rozhodněte sami. Podle příběhů obou rodin byly natočeny dva filmy – 3:15 zemřeš a Horor v Amityville.

Rodina DeFeových

Rodina Defeových žila ve zmiňovaném domě přes 10 let. Pravdou je, že otec se ke svým blízkým nechoval zrovna přívětivě, přičemž hádky měly největší dopad na jeho děti Marka, Johna, Ronalda (Butche), Alison a Dawn. Z Butche se následkem toho stával problémový chlapec. V roce 1974 otec Butchovi nařídil uložení peněz  z jeho velmi prosperující firmy do banky. Butch si ale celých 20 tisíc dolarů nechal pro sebe a poté na policii nahlásil přepadení. Otec však synovy špatné úmysly prokoukl a propukla tak další velká hádka.

Tutéž noc ležel zfetovaný Butch u televize, když najednou spatřil blížící se ženu v černé kápi s pistolí v ruce. Údajně ho šeptem dohnala k zabití všech členů rodiny. V roce 1975 byl Butch odsouzen ke 150 letům ve vězení (25 let za každou vraždu).

Butch byl nabádán slovy: "Chyť je a zabij je!". Zdroj: paranormal.blog.cz

Butch byl nabádán slovy: „Chyť je a zabij je!“
Zdroj: paranormal.blog.cz

Z výpovědí plynou nejasnosti

V celém případu ale nacházíme pár nejasností. Pokud by se totiž z oné pušky střílelo, vydávala by logicky zvuky, které by lidé poblíž zaslechli. Nikdo však nic takového nepotvrdil. Sousedi navíc vypověděli, že viděli jednu z dcer, jak se tu noc prochází v černé kápi. Byla to snad pouhá náhoda, nebo se jednoduše chtěla rodičům pomstít, tudíž vešla k bratrovi, kterého vybídla k vraždě, a nakonec se sama zabila?

3:15 zemřeš

USA (2005)

Horor/Drama

Režie: Andrew Douglas

Hrají: Ryan Reynolds, Melissa George, Jesse James, Jimmy Bennett, Philip Baker Hall, Rachel Nichols a další.

Rodina Lutzových v domě hrůzy

amity

Dcera Missy měla imaginární kamarádku Jodi. Ta byla později identifikována jako zesnulá Allison DeFeová.
Zdroj: paranormal.blog.cz

Do téhož domu se po velmi krátké době nastěhovala rodina Lutzových, která zde vydržela pouhých 28 dnů. Po celou dobu se v domě děly záhadné a prazvláštní věci. Kathy Lutzová měla sny o vraždách rodiny DeFeových. Jednoho rána se probudila a zjistila, že na celém těle má krvavé jizvy. Dveře se samy pohybovaly, v místnostech bylo nepříjemné chladno a hejna much. Děti Lutzových v noci spaly v pozici, ve které zemřely děti DeFeových. George Lutz se pravidelně ve 3:15, v dobu, kdy propukl masakr rodiny DeFeových, probouzel. Dům ho tak zmátl, že se rozhodl spát ve sklepě. Údajně byl dům postaven na základech indiánské osady a jeho první obyvatel měl ve sklepení mučit původní obyvatele.

Horor v Amityville

USA (1979), horor

Režie: Stuart Rosenberg

Hrají:  James Brolin, Margot Kidder, Rod Steiger, Don Stroud, Murray Hamilton, Meeno Peluce, Michael Sacks, Helen Shaver, James Tolkan, Amy Wright a Val Avery.

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzových.

Ve videu nalézáme fotky zavražděné rodiny Defeových a krátký rozhovor s Butchem. Pan Lutz popisuje, co všechno se jim v domě přihodilo. Můžeme slyšet jak názory policistů, kteří vraždu vyšetřovali, tak v neposlední řadě svědectví Lorraine Warrenové, která se se svým manželem zabývala paranormálními jevy a v hororovém domě v Amityville případ řešila.

Zdroj perexové fotografie:  horror.cz

Michaela Borkovcová

Michaela Borkovcová

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“ Albert Einstein

Zanechte komentář