Stadion Viktorie Žižkov

Druholigové boje jsou v polovině

Sport / 12.11.2013

Kdo má nejblíž po 15. kole k postupu do Gambrinus ligy a kdo je naopak jednou nohou ve třetí lize?

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž neboli Fotbalová národní liga, jak se oficiálně druhá liga od minulé sezony jmenuje, má za sebou 15 kol. Do Gambrinus ligy nakonec postoupí nejlepší dva týmy, naopak nejhorší dva sestoupí do ČFL či MSFL podle regionu týmu.

Ligu vede Táborsko

Největším překvapením v polovině soutěže je první místo FC MAS Táborsko. Klub, který v roce 2012 vznikl sloučením týmů FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor, využil zaváhání Hradce a výhrou proti Žižkovu se dostal na první místo s 31 body.

tabulka15

Hradec zaváhal

Loňský prvoligista Hradec Králové zatím drží druhou postupovou příčku. V posledním zápase proti pražskému Loku Vltavín byli hradečtí „votroci“ velkými favority a již v 16. minutě šli do vedení zásluhou nejlepšího střelce soutěže Vaněčka. Východočeši ale další gól nepřidali a naopak šestnáct minut před koncem outsider vyrovnal  z pokutového kopu. Po překvapivé remíze má Hradec na kontě 30 bodů.

Na třetím místě je předloňský vítěz druhé ligy, FK Ústí nad Labem. Ústí tehdy ovšem nedostalo licenci na první ligu kvůli nevyhovujícímu stadionu. Díky hubené výhře v Pardubicích ztrácí svěřenci Lukáše Přerosta na postupovou příčku jen jeden bod.

Předseda Dynama Karel Poborský

Předseda a manažer Českých Budějovic Karel Poborský.

Budějovice zatím páté

SK Dynamo České Budějovice, které po sedmi sezonách v nejvyšší soutěži spadlo do druhé ligy, je zatím na pátém místě se ztrátou tří bodů na druhý Hradec. V 15. kole své bodové konto Dynamo rozšířilo výhrou 3:1 v Třinci. Další nedávný prvoligový klub, slavná Viktoria Žižkov, je zatím s jednadvaceti body na devátém místě.

První sestupové místo patří střížkovským Bohemians Praha, kteří jsou s jedenácti body o skóre horší než Fastav Zlín. Na posledním místě se s ziskem devíti bodů krčí pražský druholigový nováček FK Loko Vltavín.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons