Extraliga má nyní pauzu kvůli reprezentaci, jaký bude vývoj po přestávce?

Propast se zvětšuje, extraliga se začíná formovat

Sport / 15.11.2013

Autor:

V tradičním hokejovém okénku se ohlédneme za vývojem extraligy, kde se za uplynulých 14 dní některé týmy pevně usadily na obou koncích tabulky.

S každým přibývajícím zápasem narůstá na hráče tlak, jelikož nejvyšší hokejová soutěž se přiblížila polovině a pokud doposud ztracené body nehrály výraznou roli, u mnoha týmů už je nejvyšší čas, aby zlepšily výkony a zabojovaly o slušné umístění.

Vydrží Spartě forma? A co na to ostatní?

Pražská Sparta si i v uběhlých dvou kolech udržela skvělou formu z předchozích zápasů a zcela oprávněně upevnila svůj náskok v čele tabulky. Jasným podtržením skvělých výsledků byl poslední zápas s Karlovými Vary, které Sparta na domácím ledě deklasovala tvrdě 11:0. Pražský klub vlétl do zápasu jako na křídlech bouře a hned v první třetině pětkrát skóroval. Na to nedokázali Energetici odpovědět, a přestože v druhé třetině zlepšili hru, Sparta do konce zápasu ještě přidala další branky.

Sparta tak i díky tomuto zápasu vede suverénně tabulku s pětibodovým náskokem oproti druhému Mountfieldu Hradec Králové. Šestý Zlín, tedy tým aktuálně na posledním jistém postupovém místě, ztrácí na lídra dokonce bodů jedenáct, a to už je slušný rozdíl. Pokud Sparta udrží takovouto formu i po reprezentační přestávce, budou to mít ostatní týmy s jejím doháněním zatraceně těžké.

 Sparta smetla Karlovy Vary jako uragán.

Už překonaný brankář Energie sleduje Petra Tona při skórování do odkryté branky.
Zdroj: Jan Beneš, hcsparta.cz

Na opačném konci tabulky padají hlavy

Chomutovští Piráti budou mít co dělat, chtějí-li se zachránit.

V aktuální tabulce už jsou patrné rozdíly. Zdroj: Jan Markel, Generace21

I přes debakl se Spartou se Karlovy Vary drží v naději na to, že nebudou hrát o záchranu, od bezpečí je dělí pouhé tři body. To chomutovští Piráti se trápí a zatím působí jako první adept na play-out. Po dalších dvou prohrách – přičemž ta v sedmnáctém kole s Litvínovem, který je v tabulce právě před Piráty, byla klíčová – přijal klub striktní opatření.

Hráči dostali pokuty za nesplnění bodového požadavku za uplynulé dva zápasy. Je to tah manažera klubu, Jaroslava Veverky, který nastavil hráčům ultimátum. Dalším krokem vedení klubu je odvolání trenéra Jiřího Čelanského. Po tom už několik kol volali fanoušci chomutovského celku, nyní, v reprezentační přestávce, bylo jejich volání vyslyšeno. Hráče by měl nově trénovat Josef Turek, který s klubem podepsal smlouvu do konce roku.

Jestli se tento tah Pirátům vyplatí, stejně jako další vývoj extraligy, pro vás budeme pravidelně sledovat.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář