Když ne husu, tak upečte alespoň rohlíčky

Na talíři / 11.11.2013

A samozřejmě mluvíme o těch svatomartinských.

Dnes slaví svátek Martin a možná jste si všimli, že v restauracích nabízejí svatomartinské husy, vína, a dokonce i pivo. Pokud už však nestíháte upéct husu, udělejte si alespoň svatomartinské rohlíčky jako my.

Potřebovat budete:

Rohlíčky jsme dělali z klasického kynutého těsta, nepotřebujete tedy nic speciálního. Jen trochu času na kynutí.

I postup je jednoduchý.

I postup je jednoduchý.

450 g  polohrubé mouky

20 g droždí

1 vejce (plus na potření)

100 g másla (na potření)

100 g krupicového cukru

200 ml mléka (vlažného)

špetka soli

povidla, ořechy, tvaroh, mák, podle toho jakou budete dělat náplň

moučkový a vanilkový cukr na posypání

 

Jak na to?

Jako první si připravte kvásek. Do 100 ml mléka přidejte lžíci cukru a lžíci mouky a samozřejmě droždí. Kvásek přikryjte a dejte na teplé místo na asi 15 minut. Mezitím si připravte mísu s moukou, vejcem, solí a cukrem. Přidejte kvásek a dolijte zbylých 100 ml mléka. Vypracujte hladké těsto, přikryjte ho a dejte na teplé místo kynout necelou hodinku.

Vykynuté těsto nabyde na objemu.

Vykynuté těsto nabude na objemu.

S ořechovou náplní.

S ořechovou náplní.

Až těsto krásně vykyne, rozehřejte máslo a předehřejte si troubu na 180°C. Z těsta vyválejte kolo a rozkrájejte na trojúhelníčky. Každý trojúhelníček potřete máslem, naplňte vybranou náplní a srolujte v rohlíček od strany k vrcholu.

Pokládejte na plech (vymazaný nebo obložený pečicím papírem) a nechte ještě kynout asi 15 minut. Potřete vajíčkem a pečte dozlatova.

A protože sv. Martin nosí sníh, posypte na závěr rohlíčky moučkovým a vanilkovým cukrem.

Podle koho jsme vařili?

[one_fourth]

Iveta Fabešová má svůj profil i na youtube, kde zveřejnila několik online videí.

[/one_fourth]

Tentokrát jsme sáhli po kuchařce s českými klasikami Iveta a české sladkosti od Ivety Fabešové. Vidět jste ji mohli v soutěži Na nože, kde sice nevyhrála, ale určitě se stala díky ní velmi úspěšnou. Nyní už vydala několik kuchařek a splnila si sen mít svou cukrárnu.

A co my na recept?

rohlíčky

Hotové rohlíčky nám chutnají.

Nejsme si jistí, zda máslo nemá být i v těstu, protože nám přišlo hodně tuhé. Chuťově jsou ale rohlíčky moc dobré a krásně nás navnadily na pečení vánočního cukroví.

Zdroj fotografií: Alice Pazderová, Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář