Ponořte se do hlubin akvária mezi tropické ryby v České Lípě

Cestování / 17.12.2012

Tip na výlet, na který v průvodci městem nenarazíte.

Kam na výlet v zimě?

[one_fourth align=“right“]
Otevírací doba:
pondělí – pátek:
10,00 – 12,30
13,30 – 17,00
sobota:
9,00 – 12,00
[/one_fourth]

Počasí se stále horší, déšť střídá chumelenice a teploty klesají. Na procházky v tomto počasí vyráží už jen otužilci a nadšené děti s vidinou stavění sněhuláka. My ostatní se rozhodujeme mezi nicneděláním v posteli a nenáročným výletem, během kterého neumrzneme. Lenochům můžeme doporučit film, ale pro druhou, aktivnější skupinu máme tip na výlet, při kterém vám zima určitě nebude.

Podvodní svět tropických ryb

Máme tím na mysli veřejné akvárium v České Lípě, kde se díky vyšší teplotě, kterou ryby potřebují, i příjemně zahřejete. Akvárium najdete v „růžovém domě“, poblíž vodního hradu. Za symbolické vstupné tu můžete mezi tropickými a zároveň sladkovodními rybami strávit dlouhou dobu a budete-li mít zájem, dostanete i velmi naučnou a zajímavou přednášku od osoby nejpovolanější.

Jedna z vystavených ryb.

Jedna z ryb, kterou můžete v akváriu vidět. Zdroj: www.verejneakvarium.cz

Majitelem a zakladatelem je pan Petr Jasanský, který je ve svém oboru jeden z největších odborníků a jenž se touto činností snaží přiblížit lidem a zejména dětem přírodu. Mnoho malých návštěvníků odsud odchází s úsměvem na tváři a to je důvod, proč se pravidelně a rádi vrací.

I ryby se otáčí za každou sukní

Druhů tu najdete spousty, avšak některé mezi ostatními vynikají. Patří k nim zejména ryby, jež mají mozek velikostně stejný jako pes, či velký papoušek a svým chováním se po právu řadí mezi největší atrakci expozice. Jeden z těchto inteligentních druhů miluje ženy. Pokud se k tomuto rybímu samečkovi skloní paní, slečna nebo dáma, ryba se začne třít o akvárium a předvádět se. Reaguje na ženský pohled, gesta a dokonce i mrknutí. Naproti tomu skloní-li se muž, zaujímá sameček bojový postoj.

V rozčilení mění barvu

Další druh, jenž vyniká svou inteligencí, mění rozčilením barvu a staví se do bojového postoje pokaždé, když se na něj se zájmem podíváte. A je jedno, zda jste žena, či muž. Cítí se ve vaší blízkosti ohrožený.

Ryba s mozkem velkým jako pes, která miluje ženy.

Ryba s mozkem velkým jako pes, která miluje ženy. Zdroj: www.verejneakvarium.cz

Akvaristé, chovatelé, milovníci ryb, ale i ostatní, přijďte objevit kouzlo podvodního světa, přiučit se něco nového a odpočinout si mezi zvířata, budete nadšeni!

Zdroj perexové fotografie: Verejneakvarium.cz

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář