Jonathan Rhys Meyers v roli Draculy | zdroj: swide.com

Dracula se dočkal nového, moderního zpracování

Film / 2.1.2014

Poslední dobou se objevuje stále více seriálů, které jsou novým a moderním zpracováním několik let starého filmu. Jedním z nich je i Dracula.

DRACULA (TV seriál)

Horor/drama
USA, 2013
Scénář: Cole Haddon
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Ben Miles, Matt Barber, Jessica De Guow, Katie McGrath

Nejnovější zpracování příběhu o nejděsivějším upírovi všech dob vypráví o příjezdu jistého muže (jak asi tušíte – Draculy), vydávajícího se za amerického vynálezce Alexandera Graysona, do Londýna. Jeho plánem je přiblížit moderní vědu viktoriánské společnosti. Možná už je vám jasné, že všechno nebude jen tak. Mezitím, co se totiž bude Dracula věnovat svým plánům vynálezce, se chce pomstít všem těm, kteří před několika stoletími zničili jeho život. Netuší však, že se bezhlavě zamiluje. A to do ženy, která vypadá zcela stejně, jako jeho bývalá manželka.

Známý herec, nová role

Hlavní roli Draculy ztvárnil Jonathan Rhys Meyers, nám známý jako král Jindřich VIII. ze seriálu Tudorovci. Meyers je zpočátku k nepoznání a nutno dodat, že role hraběte Draculy mu sedí víc než komukoli jinému. Je elegantní, zdvořilý a je zkrátka sexy.

V seriálu zazáří i další herci, jejichž jména nepatří ve filmovém světě k těm nejznámějším. Jedním z nich je Thomas Kretschmann. Ten se narodil v Německu a když mu bylo 19 let, byl donucen v důsledku komunismu opustit Německo. Jak čas plynul, objevil kouzlo herectví a dal se na tuto uměleckou dráhu. Mohli jste ho vidět například ve snímku Der Mitwisser, za který dostal cenu Maxe Ophülse. Po filmech Pád třetí říšePianista se stal velmi uznávaným hercem a probojoval se i právě do tohoto seriálu, v němž ztvárňuje roli Van Helsinga. Jeho role je příjemnou změnou (oproti tomu, jak jej ztvárnil Hugh Jackman). Vystupuje zde jako správný muž – elegantní a zdrženlivý profesor s postranními úmysly.

Role Draculy změnila Meyerse k nepoznání. | zdroj: isolaillyon.it

Role Draculy změnila Meyerse k nepoznání. Zdroj: isolaillyon.it

Zajímavost ze seriálu
V seriálu budete svědky homosexuálních vztahů a zjistíte, že v tehdejší době nebyla společnost tak tolerantní jako dnes. Jak to s páry dopadne? I to se v pilotním díle dozvíte!

Seriál je novinkou stanice NBC a už si získal řadu diváků. I přesto však jeho sledovanost stále kolísá. Proto je ve hvězdách, jestli se dočkáme další série. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává v jiném století, hrají v seriálu důležitou roli kostýmy, které jsou, stejně jako postavy, do detailu propracované. Diváky v pilotním díle ohromí scéna velkolepého bálu, ve které mohou vidět, jakou si dali kostyméři práci. A všechno vygraduje příchodem Draculy, protože ten už jen svou elegancí ohromí každého přítomného hosta. Co se po příchodu stane? To už se dozvíte v samotném seriálu. S jistotou můžeme říct, že bude na co se koukat.

Pátek už nikdy nebude stejný…

  • Přesně tímto mottem se na oficiální facebookové stránce pyšní právě zmiňovaný seriál. Začal se vysílat 25. října 2013.
  • Ještě před začátkem vysílání se na internetu objevovaly různé žebříčky typu „18 důvodů, proč Jonathan Rhys Meyers nebyl špatnou volbou“ nebo „12 důvodů, proč být nadšený tímto seriálem“.
  • ,,Není to hrdina. Je to špatný člověk,“ řekl o Draculovi jeho představitel Jonathan Rhys Meyers.
  • Seriál získal dvě nominace na People’s Choice Awards v kategoriích Favorite New TV DramaFavorite Actor in a New TV Series, v níž je nominovaný představitel Draculy Jonathan Rhys Meyers.

Dracula (také Drákula)

Dracula je nejznámější upír, který se poprvé objevuje ve stejnojmenné knize Brama Stokera. Její příběh je vystavěn na osudu skutečné historické osoby, knížete Vlada neboli Napichovače. Ve filmovém zpracování ho ztvárnil například Gary Oldman.

Pro koho je seriál určen? S jistotou můžeme říct, že si seriál oblíbí většina fanoušků seriálů s upíří tématikou. Pokud však máte rádi klasické seriály ze života, pusťte si raději něco jiného.

Další epizoda bude odvysílána po vánoční pauze 3. ledna 2014.

Zdroj perexové fotografie: swide.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář