Panorama Drážďan.

Drážďany jsou městem Vánoc a bohaté historie

Cestování / 29.11.2013

Přijměte pozvání do Drážďan, saského města vyhlášených vánočních trhů, sváteční atmosféry a mnoha kulturních možností.

Venku se ochlazuje, obchody jsou již nacpané vánočním zbožím a města i domácnosti se začínají plnit adventní atmosférou. Nasajte předvánoční náladu plnými doušky i vy na tradičních vánočních trzích, ochutnejte pravou drážďanskou štolu, zahřejte se svařákem a poznejte nádheru Drážďan.

Vánoční trhy jsou velkým lákadlem nejen pro místní. Užít si příchuť Vánoc sem přijíždí i velké množství obyvatel České republiky. Není se čemu divit. Nádherná výzdoba, nepočitatelné množství světýlek, koled, skvělých chutí a veselé nálady na tak velkém prostoru jsou opravdu neodolatelným lákadlem. Letos tradiční Weinachtsmarkt své brány otevírá 28. listopadu a navštívit ho můžete až do Štědrého dne.

Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhy mají kouzelnou atmosféru. Zdroj: Wikimedia Commons, Quadratestadt Mannheim

A že už bylo Vánoc dost? Nevadí! Možností, jak strávit v Drážďanech čas, je nespočet. Poznávání města začněte u Frauenkirche, hlavního symbolu města na Labi.

Staronový kostel

Frauenkirche – neboli kostel Panny Marie – je luteránský kostel. Původní stavba byla během druhé světové války zničena bombardováním a jeho trosky zde byly po dlouhou dobu ponechány jako symbol hrůz, které válka přinesla. Rekonstrukce byla započata po roce 1989 a stavební práce byly dokončeny až roku 2005, kdy byl také 30. října vysvěcen. Nejobdivuhodnější je, že byl z velké části znovuvybudován z původních kamenů, které byly pracně identifikovány a seřazovány.

Zwinger, druhý symbol Drážďan

Vydáte-li se dále procházkou starým městem, nezapomeňte navštívit komplex známých barokních stavebZwinger. Leží v místech, kde se původně nacházelo opevnění města. Ačkoli i tyto budovy byly za války velmi poničeny, dnes jsou zrekonstruovány a při pohledu na ně srdce zaplesá nejen historikům. Mimo jiné se zde nachází velká a slavná obrazárna s mnoha cennými obrazy.

Komplex budov Zwinger

Zwinger tvoří několik budov barokní architektury. Zdroj: Eliška Marková, Generace 21

Zbude-li vám ještě čas a síly, pokračujte ke katedrále Nejsvětější Trojice. Takzvaná Hofkirche je jedním z největších kostelů v celém Sasku a skýtá mnoho zajímavostí. Minimálně za vnější pohled stojí i Saská státní opera – Semperoper, která se nachází hned vedle Zwingeru, a proto i ona musela být po válce opravena do nynější podoby.

Jestli nejste velcí obdivovatelé historie a památek, jistě si vybere z mnoha místních muzeí, oceníte procházku mezi zvířaty v zoo nebo se můžete vyřádit v aquaparku. Zkrátka, chcete-li skloubit advent s kulturou a cestováním, Drážďany jsou tou pravou volbou.

Zdroj perexové fotografie: Wikemida Commons, Kolossos

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář