Novesta: Nohy stylově v teple!

Krása a móda / 11.11.2013

Slovenská značka Novesta, známá v nejedné zemi světa, přichází s novou kolekcí obuvi 2013/2014. Ačkoli si zachovává svou tradiční podobu, přináší i nové tvary a trendy.

Novesta předpokládá náročnost klienta zejména v požadavcích na funkčnost a volbu materiálů, a proto spolupracuje s českýmislovenskými univerzitami na tvorbě nových technologií aplikovatelných na výrobu obuvi a inovaci gumárenských směsí.

Kolekce Street a Exclusive

Dámy si v kolekci Exclusive mohou vybrat z kusů inspirovaných britským tartanem, který proslavila značka Burberry, o níž jsme vás informovali v jednom z našich dřívějších článků. Pánové si zase letos jistě oblíbí zejména světlé zemité barvy.

Ekologická kožešina, 100% useň, bavlna a přírodní kaučuk. To jsou materiály, se kterými Novesta pracuje. zdroj: TZ Novesta

Ekologická kožešina, 100% useň, bavlna a přírodní kaučuk. To jsou materiály, se kterými Novesta pracuje.
Zdroj: TZ Novesta

V kontrastu s decentními barvami kolekce Exclusive se představuje mladistvá kolekce Street, která zaujme zejména svou barevností. Street opět přináší svůj, dnes již ikonický, model Star pro zimní období, nově také v semišové kůži.

by Lada Vyvialová

Podpora talentovaných designérů je Novestě vlastní, a proto i letos zaštiťuje kolekci, tentokrát ve spolupráci s nadanou oděvní designérkou Ladou Vyvialovou. Ta vychází z klasické tenisky, modifikované pro ženy. Kartu Lada vsadila na snadné obouvání.

Snažila jsem se vytvořit boty ‚pro sebe‘, tedy pro ženu středního věku, aktivní, tvořivou, ale také praktickou. Osobně považuji za nejúčelnější a nejlepší ženské oděvní součásti všech dob šaty, gumákytepláky. Takže jsem vytvořila boty, které lze použít k šatům i teplákům a jednoduché jako gumáky.

Zdroj: Lada Vyvialová

V nabídce nejnovějších kolekcí Novesty si vybere opravu každý. zdroj: TZ Novesta

V nabídce nejnovějších kolekcí Novesty si vybere opravdu každý.
Zdroj: TZ Novesta

Najde se i ve vašem botníku místo pro jeden takový pár?

Zdroj perexové fotografie: TZ Novesta

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář