Tipy pro krásu: Letní typ

Krása a móda / 15.11.2013

Druhý díl seriálu s tipy podle barevné typologie.

Jak jste poznali již podle názvu článku, tentokrát se zaměříme na letní víly. Opět se dozvíte, jak poznáte, že patříte k letnímu typu, na které barvy vsadit při líčení  i kterých barev se vyvarovat. Takže vzhůru na to!

Pro správné určení barevného typu jsou klíčové 3 věci. Prvním vodítkem je barva pleti (nejlépe se odstín určuje na vnitřní straně předloktí). Druhým je !přirozená! barva vlasů a posledním rysem je pak barva očí. Existují celkem 4 barevné typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Každý má pak ještě dvě podkategorie, a to sice studený a letní typ. Dnes si vezmeme na paškál léto.

Barvy vhodné pro letní typ. Zdroj: polyvore.com

Barvy vhodné pro letní typ. Zdroj: polyvore.com

Jak poznáte léto?

Pro letní víly je typická chladně béžová pleť, většinou s růžovým podtónem. Velká část letních krásek mívá pak podtón do olivova. Zatímco světlý typ se většinou spálí, krásky s olivovou pletí se naopak opalují do tmava. Vlasy jsou zpravidla plavě blond (s věkem můžou tmavnout) až středně hnědé. Objevuje se ale i odstín blond s lehce našedlým podtónem. Obočí má pak zpravidla světle až středně hnědou barvu. Oči jsou zpravidla šedomodré, šedé, světle modré, modrozelené či jemně oříškové.

Líčení

Světlejšímu letnímu typu budou dobře sedět jemné barvy make-upu, nejlépe s růžovým podtónem. To, že pudr má být ve stejném odstínu, jistě není nutno dodávat. Tmavší letní typ zase může sáhnout po tmavším make-upu, nejlépe do olivova.

Tipy na líčení. Zdroj: polyvore.com

Tipy na líčení. Zdroj: polyvore.com

Pokud jde o barvy, letnímu typu obecně sluší spíše pastelové tóny. Zkuste chladné hnědé tóny, jemně růžovou, lila či světlejší šedou. Nemusíte se ale bát vyzkoušet ani klasické černé oční linky. U tvářenky sáhněte po světlejší růžové s šedým nádechem.  Tmavší letní typ si může dovolit i odstíny, jako je třeba terakota.

Při líčení rtů můžete vsadit jak na světlé, tak tmavší odstíny. Na běžné nošení zkuste spíše jemné barvy, jako je třeba starorůžová. Na večer si můžete dovolit takové odstíny, jako jsou melounově červená, bordó nebo výrazná tmavě růžová. Letní krásky mohou navíc použít i perleť nebo výraznější lesk.

Takové barvy šatů vám budou slušet. Zdroj: polyvore.com

Takové barvy šatů vám budou slušet. Zdroj: polyvore.com

Co do šatníku?

Rada: Tato typologie je pouze orientační. V podstatě nikdo není vyhraněným typem. Nebojte se tak zkusit i barvy, které k vašemu typu podle definic nesedí. Vše záleží jen na vašich pocitech.

A protože barevná typologie úzce souvisí i s garderobou, podíváme se na to, jaké barvy oblečení sedí letnímu typu. V první řadě je vhodné zmínit, že jsou to především světlé barvy, stejně jako tomu bylo u líčení. Ze základních barev budou létu slušet tlumené odstíny bílé, šedobílá, téměř všechny odstíny šedé (kromě velice tmavých odstínů), světle béžová či studeně hnědá. Rozhodně se ale vyhněte černé, která působí příliš tvrdě.

Z palety barviček vám dobře sednou odstíny žluté (citronová i vanilková), malinově či vínově červená, jemnější i tmavší odstíny růžové, šeříkově fialová, modrozelená a téměř všechny odstíny modré i šedomodré. Doporučujeme se ale vyhnout oranžovým tónům, které s pletí letního typu příliš nekorespondují.

A co vy, patříte k letním vílám?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář