Vagony pro nezadané – ANO nebo NE?

V obraze / 10.11.2013

Dopravní podnik nám chce asi naznačit, že se málo párujeme. Jak jinak si vysvětlit vznik vagonů pro singles?

Jak vagony poznáme

Docela důležitá otázka, protože ne všichni se chceme seznamovat a případní zájemci by nás mohli trochu zaskočit. Seznámit se můžeme v prostředním vagonu každé vlakové soupravy na lince A. Jinak nebudou vagony nějak speciálně označeny. Upozorní nás pouze tabulka ve vestibulu. Co když ale budeme dobíhat? Každý je vítán. Já třeba se tam podívám ze zvědavosti. Nedá se nic dělat.

Skočme do toho po hlavě! Zdroj: Jiří Technik

Skočme do toho po hlavě! Zdroj: Jiří Technik

Musíme v tom umět jezdit (?)

Pěkně nenásilnou formou si najděme polovičku… Vkročíme do  prostředního vagonu a rozhlédneme se. Pokud zmerčíme vhodný objekt, máme se usmát. To by nás skoro napadlo i bez dopravního podniku, ale děkujeme pěkně. Další možností je zanechání vzkazu na stránce, vytvořené speciálně kvůli této „seznamce“. Mluvčí dopravního podniku ještě upřesňuje, že vagony mají sloužit třeba i k nalezení nových přátel. A jak že poznáme, že jsme se ocitli na bitevním poli? Pokud se na vás bude usmívat více lidí než obvykle, máte vysokou pravděpodobnost, že jste ve hře.

Stačí už jen nastoupit, a seznamování může začít. Zdroj: Jiří Technik

Stačí už jen nastoupit, a seznamování může začít. Zdroj: Jiří Technik

V čem spočívá kontroverze

Ať už v tom, že naskočíte do seznamovacího vagonu nechtěně a dostane se vám nevyžádané pozornosti (i když komu by milá pozornost nakonec vadila?), nebo v tom, že prostě ubyde jeden vagon pro „ostatní smrtelníky“ a tím i místo například pro maminky s kočárky, bez kočárků… Prostě ubyde místo. Vlna mírného nesouhlasu se tedy objevila. Na druhé straně většina lidí je pro a navíc jsme tímto neotřelým nápadem opět zaujali cizinu.

Tento projekt nemá ve světě obdoby a oslovil mnoho států. Mimo jiné Německo, Británii, Panamu, Venezuelu, Haiti i Nigérii. A to dá rozum, že Praha chce na tuto jedinečnou seznamku přitáhnout spoustu nových turistů.

Sobota to vyhrála

Dopravní podnik oznámil, že vagony budou  vyjíždět na svoji trasu jen v sobotu. Zásah do každodenní dopravy bude tak menší a lidé hledající vztah půjdou v sobotu na jistotu. A to se vyplatí.

A co vy, máte už na zamilované metro vytvořen svůj názor?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář