Soutěžte s námi o tři knihy žhavé novinky Johna Greena – Hledání Alajšky

Literatura / 14.11.2013

Autor:

Generace 21 pro vás společně s Knižním klubem připravila soutěž o nejnovější knihu autora Johna Greena – Hledání Aljašky!

Hledání Aljašky – anotace

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní… Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Zdroj: bux.cz

Hledání Aljašky může být vaše! Zdroj: bux.cz (upraveno)

Hledání Aljašky může být vaše! Zdroj: bux.cz (upraveno)

John Michael Green je americký autor narozený v roce 1977. Píše knihy spadající  převážně do kategorie Young adult a působí též jako pedagog či YouTube vlogger.

Jeho románovým debutem se stala právě kniha Hledání Aljašky, díky níž  Green získal v roce 2006 Printz Award. Velkého úspěchu se dočkal i jeho druhý titul – Hvězdy nám nepřály, který se usadil na prvních příčkách neúspěšnějších knih New Yourk Times. U nás knihy v českém překladu nakladatelství Knižní klub vyšly v opačném pořadí –  Hledání Aljašky je na knižních pultech poměrně česrtvým titulem  –  román vyšel letos 7. listopadu.

Greenova literární tvorba:

  • Looking for Alaska (2005; Hledání Aljašky, Knižní klub, 2013)
  • An Abundance of Katherines (2006)
  • Let It Snow: Three Holiday Romances – with Maureen Johnson and Lauren Myracle (2008)
  • Paper Towns (2008)
  • Will Grayson, Will Grayson – with David Levithan (2010)
  • The Fault in Our Stars (2012; Hvězdy nám nepřály, Knižní klub, 2013 )

 

Pokud správně odpovíte na naši soutěžní otázku a navíc jste i naším facebookovým fanouškem, můžete být právě vy jedním ze tří nejúspěšnějších, kteří získají slibovanou knihu „Hledání Aljašky“ Johna Greena vycházející v nakladatelství Knižní klub!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

* Nápovědu můžete nalézt na stránce bux.cz!

Tato soutěž byla ukončena. Výherce naleznete na naší facebookové stránce! Sledujte ji!

Gratulujeme výhercům! Ostatní nezoufejte, sledujte náš web a těšte se na další lákavé soutěže!

Zdroj perexové fotografie: Knižní klub (upraveno, Generace 21)

Generace21

Generace21

Zanechte komentář