Představa ideálního muže versus realita

Vztahy / 11.12.2012

Víte, jak vypadá dokonalý muž? My vám to prozradíme. Vítejte na exkurzi světem ženské představivosti!

Ideální muž je nebezpečný mýtus. Je to virus napadající ženskou racionalitu,“ říká Marek Vašut ve filmu Román pro ženy, a ruku na srdce – má pravdu. My ženy sníme o muži, který by byl dokonalý jak pro nás, tak i pro naše okolí. Ale copak skutečně existuje takový muž, který vaří, nosí květiny a když se svlékne, vypadá jak z Photoshopu? Je na čase seskočit z tohohle obláčku a přivítat realitu.

Muži nenosí květiny!

Pokud jste jedna z těch šťastných žen a váš partner vás skutečně dokáže potěšit v běžný den květinou, tak už dál nemusíte číst. Existují však i ženy, které to neznají. Muži nenosí květiny! A když ano, tak pouze v případě, že potřebují něco zamaskovat nebo napravit. Není to ale jako v těch romantických filmech, že se zastaví čas, on se vám hluboce podívá do očí a podá vám galantně květinu. Ne, je to úplně jiné. Muži dávají květiny ve stylu: „NA“!

flower

Ženy zkrátka milují květiny, a proto se jich tak často dožadují. Zdroj: Stockvault.net

Miluje vaše rodiče, kamarády!

Vysněný muž je ke všem shovívavý, rozumí si s vašimi rodiči, kamarády. Ze všeho nejraději má návštěvy u vašich rodičů. S vaším otcem si promluví o fotbale, vaší mámě pochválí bábovku a samozřejmě jí donese květinu. No nezní to jako sen? Poté zavolá vašim kamarádům a zajde s nimi na pivo. Samozřejmě se nebaví o ničem jiném, než o tom, jak jste úžasná a jaké má váš partner tím pádem štěstí. Ne, nezní to jako sen, ale spíš jako nějaký příběh Barbie a Kena. Ačkoliv váš partner se nebrání návštěvám u vašich rodičů, v duchu si přeje sedět někde na gauči a koukat na fotbal. Podobně vypadá jeho vztah s vašimi kamarády. Jeho kamarádi jsou boží, vaši trapní. Když jdete posedět s kamarádkami, představuje si sněm čarodějnic, kde se domlouváte na jeho upálení za živa.

Pamatuje si všechna data!

Dokonalý muž má mozek jako Albert Einstein. Pamatuje si, kdy jste se poprvé setkali, v kterou minutu vás políbil a samozřejmě kdy jste se narodila. Realita je však jiná. Váš partner si pamatuje zásadní věci, ale pouze ty, které jsou jeho očima důležité. Například kdy má zápas Sparta, kdy mu přijde výplata a v kolik má být oběd na stole. Když zapomene na vaše narozeniny, nic se neděje. Budete je mít totiž i příští rok, ne?

snídaně

Dokonalý muž si přivstane, aby vám donesl snídani do postele. Zdroj: Photl.com

Casanova v posteli!

Dokonalý muž je úžasný milenec. Zapálí svíčky, pustí hudbu a pomalu si vás svlékne. Ví, kam má sáhnout, nezanedbává předehru a vždy mu záleží na vás. Zkrátka, umí to. Nesouložíte, ale milujete se. Během toho vám stále říká, jak jste úžasná a jak moc vás miluje. Po sexu spolu ještě dlouho ležíte v posteli, díváte se na sebe. On vám hladí vlasy, šeptá vám do ouška. Samozřejmě není vůbec unavený, naopak počká, až usnete a pak se na vás dívá, jak jste krásná a nevinná. Celou noc spolu spíte v objetí. Ráno vás probudí polibkem a připraví snídani. Z kterého filmu, že je tahle scéna?

Takže ještě jednou, pomalu a od začátku: pokud vlezete do nějakého mužského doupěte, nesnažte se hledat svíčky. Když vypnou elektriku, tak si muž snadno poradí a přece si zasvítí mobilem, ne? O svlékání pomalu nemůže být ani řeč, když on to chce hned a vy máte tolik knoflíků, mašlí a sponek. Pokud tedy nechcete, aby vám roztrhl tu novou halenku, svléknete se sama (ale rychle). Slovo předehra muži považují za nejsprostší slovo na světě.

Ruku na srdce – který muž věnuje třeba hodinu svého drahocenného času jen předehře? Během sexu není čas na nějaká slova, tady se počítají činy. A i kdyby něco říkal, přes to hlasité funění a hekání byste tomu stejně nerozuměla. Po sexu je tak unavený, že si vedle vás jen mlčky lehne. Možná se k vám trochu přitulí, ale muži potřebují svůj prostor, takže o nějakém spaní v objetí nemůže být řeč. Naopak jako Chandler v Přátelích zastává pravidlo: „Přitisknout a odvalit“. Ráno se vzbudíte jako první, protože příšerně chrápe. Po tomhle zážitku si raději sbalíte věci a nasnídáte se po cestě domů.

západ slunce

Dokonalý muž je jen fikce. Nebo ne? Zdroj: Photl.com

Co ještě si ženy přejí, aby jejich dokonalý muž nedělal? Třeba aby neprděl, nedíval se na fotbal, když slaví zrovna výročí, uklízel po sobě, aby říkal, jak jsou úžasné a dokonalé, zkrátka samé takové další fantasmagorie. Ale muži jsou muži a dokonalý muž existuje jen v romantických filmech. Nebo ne? Ženská představivost je obrovská a sugesce ještě větší. Pokud tedy budete mít muže, který nebude splňovat všechny požadavky dokonalosti, ale bude perfektní pro vás, stane se ideálem i pro okolí. My ženy taky máme svoje vady a tenhle článek je toho důkazem.

Zdroj perexové fotografie: Sxc.hu

Marie Kurzoková

Marie Kurzoková

"Každý svou cestou...láska není nic pro nás, slabší povahy...nestaví ani na znamení a život je jen pro vrahy. Zabij mne, prosím! Abych ožil...láska je smrti oslava. Po kapkách krev mi vlévá do žil a po litrech ji odsává." J.H.Krchovský

Zanechte komentář