Jak nosit barevný kabát

Krása a móda / 8.12.2012

Rozhodla jste se, že rozvíříte stojaté vody českých ulic a místo šedého nebo černého kabátku jste si pořídila barevný? Skvělá volba! S čím ho ale sladit?

Vybrali jsme pro vás čtyři barvy, které může být trochu problém zkombinovat. Naše tipy vám mohou usnadnit výběr doplňků. Mějte na paměti, že není důležité být zahalená do jedné barvy od hlavy až k patě. Kombinovat můžete i s různými odstíny barev a podstatné je zachovat styl kabátku.

Nedávno jsme pro vás připravili podobný článek o malých černých šatech.

Červený kabát

Dalo by se říct, že červené kabáty už nejsou takovou výjimkou. Denně jich na ulici vidíme spousty. Ale právě proto je důležité vědět, co si k této výrazné barvě obléct.

Vedle nešlápnete s různými odstíny hnědé, dobře kombinovatelná s rudou je samozřejmě černá, šedá a bílá. Protože je červená sama o sobě výrazná, snažte se vybírat takové doplňky, které váš outfit zmírní a nechají kabát dominovat.

Tip pro odvážné: Namalujte si pusu rudou rtěnkou.

Červený kabát

Kabát F&F 1349 Kč, hnědá taška Deichmann 799 Kč, kotníkové boty Deichmann 699 Kč, bílá kabelka Deichmann 399 Kč, kozačky Baťa 2599 Kč. Zdroj: archiv firem

Modrý kabát

Pokud jste zvolila tmavě modrý kabát, nebojte se celek rozsvítit výraznými doplňky. K černým botám a aktovce si klidně omotejte bílou nebo krémovou šálu nebo zkuste bílé punčocháče. Neobvykle působí také kombinace s hnědou barvou.

Modrý kabát

Kabát Bonprix 1499 Kč, černá taška Pull&Bear 799 Kč, kozačky Deichmann 1999 Kč, hnědá kabelka H&M 599 Kč, kotníkové boty Deichmann 349 Kč. Zdroj: archiv firem

Žlutý kabát

Jestli chcete zářit jako sluníčko a rozjasnit tak sněhem posypané ulice, pořiďte si kabát v barvě hořčice. Může se vám zdát, že je tato barva těžko zkombinovatelná a že vám tak bude kabát ležet ve skříni a vy ho neunosíte. Žlutá jde ale dohromady s hnědou i černou. A pokud jste odvážné, vneste do svého outfitu nějaký další výrazný prvek – červenou tašku, šátek nebo květinovou brož.

Žlutý kabát

Kabát F&F 999 Kč, černá kabelka H&M 999 Kč, kotníkové boty Baťa 1199 Kč, červená taška Deichmann 199 Kč, kozačky Baťa 2599 Kč. Zdroj: archiv firem

Růžový kabát

U růžového kabátu je důležité, abyste nepůsobila jako bárbínka. Snažte se tedy nebrat si k němu šestnácticentimetrové jehly a umělé řasy. Zároveň ale může být tento kousek poměrně elegantní, takže podpatky jsou dobrou volbou. V barevné škále vybírejte opatrně, aby se nestalo, že by outfit působil lacině. Zkuste osvědčenou černou, šedou a smetanovou.

Růžový kabát

Kabát F&F 1399 Kč, světlá kabelka Pietro Filipi 5990 Kč, lodičky Baťa 399 Kč, černá taška Pull&Bear 399 Kč, kozačky Baťa 2999 Kč. Zdroj: archiv firem

Je nějaká barva, která je pro vás záhadou? Napište nám o ní do komentářů a my se pokusíme vám poradit!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Lucie Bekeová

Lucie Bekeová

Dříve editorka sekce Krása, dnes síto, přes které neprojdou žádné hrubky a překlepy v článcích. Vedu korektornu Generace 21 a pokud si při pobíhání mezi domácností, prací a školou najdu čas, sepíšu nějaký ten článek o tom, co mě zrovna štve, těší či děsí.

Zanechte komentář



Vaše názory

  • Alice Jendelová

    K žluté doporučuji klidně i fialovou. Mám fialovou šálu už pár let a letos jsem si pořídila hořčicový kabát a zkusila jsem to a myslím, že to nevypadá zle, ani námořnická modrá není špatná, zvlášť když budete mít tmavě modré kalhoty 🙂

  • Magda Klápová

    Tak pod tímto si neodpustím komentář – jasně modrej kabát jde dohromady s tmavě zelenejma botama, šedivočernou kabelkou a dalšíma hnědejma bludama??? Ty věci samy o sobě nevypadaj zle, ale když si představim ty kombinace, tak se fakt musim smát. Jediný, co se možná trochu povedlo, je žlutej kabát, ke kterýmu se barevně hodí prakticky cokoliv. Takže vážení, pro mě by bylo záhadou, kdybyste se vy sami oblékli a sladili podle toho, co je zde uvedeno 🙂 A to ani nemluvim o tom, jak bude pani vypadat, když si vezme nekvalitní sežmolkovanej kabát z Tesca a k tomu kabelku Pietro Filipi s řetízkem 🙂 (ikdyž za to asi redakce nemůže)

  • Lucie Rubešová

    Milá Magdo, děkujeme za komentář! V jednotlivých kolážích jsem uvedla ukázky toho, co se dle mého názoru k určitým kabátům hodí. Rozhodně nikomu nenutím kabát zrovna z F&F, použila jsem jej do koláže jen jako příklad, aby čtenářky viděly, jak bude výsledná kombinace vypadat. Věřím, že při nakupování si jistě každá z nás dává pozor, aby věc nebyla nekvalitní nebo jak říkáte vy – sežmolkovaná. Modrý kabát jsem s tmavě zelenými botami zkombinovala proto, že mi toto barevné spojení přijde zajímavé. Není to černé, není to šedé, takže chápu, že to pro některé konzervativní jedince může být problém, nicméně mně se colorblocking velmi líbí a myslím, že českým ulicím by trochu projasnění prospělo. Přeji hezký večer!