Jezero Loch Ness

Vydejme se na výlet za Lochnesskou příšerou

Cestování / 18.11.2013

Obří příšera s dlouhým krkem, malou hlavou, ocasem a dvěma hrby. To je Lochneska. Co myslíte, existuje?

Druhé největší skotské jezero Loch Ness se rozprostírá v oblasti Highland a má rozlohu téměř 60 kilometrů čtverečních. Je dlouhé 34 kilometrů, široké jeden a půl kilometru a hloubka dosahuje až 305 metrů. Teplota vody se po většinu roku pohybuje kolem jednoho stupně nad nulou.

Historie lochnesské pověsti

Nejznámějším jezerem světa se Loch Ness stalo zpopularizováním pověsti o Lochnesské příšeře. Historie této obludy sahá do roku 565, kdy svatý Kolumban podal zprávu, že zvíře zaútočilo na vesničany na pobřeží jezera.

Loch Ness a jeho příšera.

Lochnesská příšera, neboli Nessie. Zroj: Wikimedia Commons, Gary Rogers

Poprvé byla údajně Nessie vyfotografována roku 1933. Avšak později byl tento snímek označen za podvrh, jednalo se prý o labradora. Tento podvod však nic nemění na tom, že tato fotografie vyvolala senzaci a právě ve třicátých letech došlo, na základě vyprávění očitých svědků, k popsání lochneské příšery.

Příroda je velkým zážitkem

Navštívíte-li jezero, nebojte se k vodě přiblížit, třináctimetrový živočich s dlouhým krkem a výběžkem na hlavě na vás určitě nevyskočí. Zato krásy, které místní příroda skýtá, jsou ohromující. Skotskou atmosféru navíc dotvářejí kamenné hrady a jiné budovy tak typické pro tuto oblast.

Na výlet si nezapomeňte deštník a teplé oblečení. Jezero se totiž nachází v nejproměnlivější a nejchladnější oblasti s vydatnými srážkami a velmi větrným počasím. Ale i v okamžiku, kdy se budete choulit do šály a krčit se pod deštníkem, nezapomeňte mít oči na stopkách. Co kdybyste zrovna vy měli to štěstí?

Zdroj perexové fotografie: Eliška Marková, generace21.cz

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář