Co nosit k … zvířecím vzorům

Krása a móda / 12.11.2013

Zebra, leopard, had či žirafa. Na výběr máme z několika zvířátek – ale jak je nosit?

Zvířecí vzory jsou mnohými milovány, jinými zase zatracovány. My si myslíme, že dokážou skvěle obohatit šatník, nicméně je pravdou, že se s nimi musí opatrně a s citem. Mnoho žen se jich bojí z toho důvodu, aby nevypadaly ala ten typ dívky podobný hlavní postavě z filmu Pretty Woman. Ano, je pravdou, že se s nimi dá lehce přestřelit a celý outfit pak může působit poněkud lacině. My vám ale přinášíme několik rad, díky nimž budete animal print nosit jako pravá dáma.

Proč módní seriál?

Přestože máme doma nepřeberné množství oblečení, občas nás všechny zatrápí otázka „co na sebe?“ Nemusíme hned běžet do nejbližšího obchodního centra a utratit tam půlku výplaty. Stačí, když se porozhlédneme a zkusíme naplno využít to, co doma již máme. A i k tomu slouží tento seriál. Každé dva týdny vám budeme radit, jak nosit a kombinovat nejrůznější kousky oblečení, abychom nepropadaly stereotypům a rutině, ale neustále zkoušely něco nového a nacházely náš pravý osobitý styl. Tak tedy s chutí do toho!

Jednoduchý outfit můžete krásně povznést zvířecím vzorem. Zdroj: polyvore.com

Jednoduchý outfit můžete krásně povznést zvířecím vzorem. Zdroj: polyvore.com

Jak moc je příliš?

Pokud chceme s elegancí nosit zvířecí vzory, měli bychom pamatovat na několik pravidel. Za prvé: nenosit upnuté střihy. Jednoduše se totiž může stát, že pak budete vypadat příliš vyzývavě a řekněme nepatřičně. Pravidlo číslo dva: jen jedno zvíře! Pokud totiž obléknete naráz vzor žirafy, geparda a zebry, mohli by vás považovat spíše za africké safari než módní divu. Pravidlo číslo tři: s mírou. To znamená, že si v daném vzoru vezmete například jen sukni a psaníčko, tedy nikoli, že se do něj oblečete od hlavy až k patě – nejdete přeci na karneval. Samozřejmě, můžete namítat, že v módě žádná pravidla nejsou a máte pravdu. Tento manuál má sloužit především pro ty, kteří si v animal printu nejsou příliš jistí a mají obavy, aby v něm vypadali dobře. Zběhlejší jedinci samozřejmě tyto hranice překračují a jejich outfity vypadají skvěle, ale vše je jen otázka citu a vkusu. My tedy doporučujeme začít pomalounku, polehounku.

I takto může vypadat zvířecí outfit. Zdroj: polyvore.com

I takto může vypadat zvířecí outfit. Zdroj: polyvore.com

Doplňky

Pokud se zvířecími vzory teprve začínáte, věřte, že neuděláte chybu, když sáhnete právě po doplňcích. Animal print na kabelkách, botech, šálách, rukavicích nebo kloboukách totiž vypadá velice efektně a je malé riziko, že byste tím outfit pokazila. Krásně vypadají například leopardí psaníčka, ke kterým pak už můžete zvolit jen černobílý look a máte vystaráno. Klasikou je samozřejmě i hadí kůže, ať už na botech nebo kabelkách.

Doplňky to jistí. Zdroj: chicisimo.com

Doplňky to jistí. Zdroj: chicisimo.com

Další varianty

Jestliže si už věříte více, můžete zvolit i jiné módní kousky. A zde nejsou v podstatě žádná omezení, můžete sáhnout po tričku, blůze, kalhotách, šatech či kabátku. Skvěle pak budou vypadat především volnější a oversized střihy. Co se týče kombinování, to už je potom docela hračka. Můžete zvolit klasiku v podobě džínů, černou sukni či kraťasy, anebo si pohrát s barvami. S leopardem bude krásně vypadat například červená, k černobílému provedení tohoto vzoru zase modrá. Zebra, která je velkým hitem této sezóny, se skvěle kombinuje s černobílými kousky, kterým dodá patřičný šmrnc.

Zvolit můžete zvířecí kabátek, blůzu či kalhoty, je to jen na vás. Zdroj: chicisimo.com

Zvolit můžete zvířecí kabátek, blůzu či kalhoty – je to jen na vás. Zdroj: chicisimo.com

Pro odvážnější

Odvážnější jedinci si mohou s animal printem pohrát trochu víc. Trendy bude vypadat zvířecí vzor s úplně jiným vzorem, například květinovým nebo puntíky. Zbytek outfitu už by měl být ale velmi jednoduchý. Zajímavá je rovněž kombinace animal printu spolu s nápisy. Ozvláštnění přinese také barevné provedení zvířecích vzorů. To někdy může vypadat trochu divoce, proto opět raději s mírou.

Kdo se nebojí, může kombinvat s větší odvahou! Zdroj: chicisimo.com

Kdo se nebojí, může kombinovat s větší odvahou! Zdroj: chicisimo.com

Zvířecí vzor je velmi efektní a slušivý, dokáže outfit povznést, ale také ho úplně shodit. Proto bychom měli být opatrní a kombinovat s citem. Pokud se nám to však povede, sklidíme velký úspěch.

Za dva týdny vám poradíme, jak nosit šály a šátky, už teď se můžete těšit!

A co jste mohli vidět v minulých dílech?

Co nosit k …bílé košili

Co nosit k … svetru

A co vy, máte rádi animal print nebo se ho straníte?

Zdroj perexové fotogafie: belldininews.wordpress.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář