Jak si správně stanovit cíle?

Osobní rozvoj Vztahy / 23.11.2013

Chcete dosáhnout určitých cílů, ale nedaří se vám to? Pokusíme se vám poradit.

Každý by chtěl být úspěšný a splnit si své životní sny a plány. Ale když se to nedaří, asi je v něčem chyba. Proto vám dáme několik rad, které by vám mohly pomoci.

Nedávejte si nízké cíle

Nedávejte si nízké cíle. Raději si naložte to maximum, kterého chcete dosáhnout. Proč? Protože většinou nedosáhnete ani poloviny vysněného cíle. Tím pádem – pokud budete mít vyšší cíle, dostanete se dál než u nižších latěk. To, že se bojíte toho, že to nezvládnete, vás nemůže rozhodit. Alespoň na tom zapracujte, aby tomu tak nebylo. Právě naopak, měla by vás motivovat vidina úspěchu a pocitu, který budete mít, až to všechno zvládnete.

Nechcete, aby na vás padal pytel s dluhem ze studentské půjčky? Říkejte, co chcete! Zdroj: foter.com

Nechcete, aby na vás padal pytel s dluhem ze studentské půjčky? Říkejte, co chcete! Zdroj: foter.com

Neříkejte si, co nechcete, ale naopak – co chcete

Důležité je to, co chcete, čeho byste chtěli dosáhnout a kam byste to chtěli dotáhnout. Proto cíl, že chcete peníze, je sice hezký, ale příčina, abyste nemuseli šetřit, není správná. Více peněz můžete chtít, abyste se měli dobře, abyste vedli spokojený život. Redukujte používání slov s předponou ne- a dalších negativ, pak uvidíte výsledky.

Co se skrývá v pozadí vysněného cíle?

Dali jste si za cíl třeba být hubený. Ale přemýšlejte nad svým cílem více, nemá ještě nějaký jiný smysl? Například to, že se chcete líbit nebo si chcete zvednout sebevědomí? Pokud ano, pak není vaším konečným cílem být hubený, ale mít vyšší sebevědomí nebo se líbit.

Pracujte s cíly. Ale raději pomalu, než abyste někam spěchali. Zdroj: foter.com

Pracujte s cíli. Ale raději pomalu, než abyste někam spěchali. Zdroj: foter.com

Snažte se s cíli pracovat

Žádný cíl nemá nohy a nepřijde k vašim dveřím a nezazvoní. Vy musíte za ním. Kdykoliv. Kdekoliv. Jakkoliv. Pracujte se svými plány, snažte se jich dosáhnout a dostat se zase o krůček výš ve svém osobním rozvoji. Pak může zapracovat i náhoda a štěstí a budete mít to, co jste si přáli. Myslete pozitivně, pak bude pozitivní i váš život a splněné cíle.

NLP Akademia ze Slovenska

NLP Akademia - vidina lepších zítřků. Zdroj: nlp-akademia.sk

NLP Akademia – vidina lepších zítřků. Zdroj: nlp-akademia.sk

NLP Akademia se zabývá osobním rozvojem a koučinkem v mnoha směrech. Na jejich stránkách najdete návody k lepšímu vnímání věcí a lidí. Jejich vysílání jsou dostupná zdarma a všem. Tím je myšleno to, že i když jsou trenéři NLP ze Slovenska, jsou rádi i za české posluchače a zájemce o trénink. Trenéry NLP jsou Peter Sasín a Iveta Klimeková a jejich přednášky jsou velmi zajímavé, poutavé i srozumitelné. Mají také aplikaci do mobilu (iOS, Android), kde najdete všechna jejich vysílání (jsou aktualizovaná, takže pokud přibude nějaký příspěvek, pak ho tam najdete). Více informací najdete na jejich webových stránkách www.nlp-akademia.sk.

Některé z myšlenek převzaty z vysílání a webových stránek NLP Akademia.

 Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • tom

    skvěle napsané

  • Denisa

    Děkuji Tome za přečtení i Tvůj milý komentář 🙂