Movember je tady!

V obraze / 15.11.2013

Koukejte si všichni nechat narůst knírek.

O čem je řeč?

Jedná se o akci zaměřenou na pány, která má zvyšovat jejich povědomí o rakovině prostaty. Spočívá v tom, že ti muži, kteří chtějí Movember podpořit, si neoholí celý listopad vousy, a vytvoří si tak slušivý knírek. Tato událost má upozornit na nebezpečí nemoci a nasměrovat muže na včasné preventivní prohlídky, které jsou pomyslným prvním krokem.

Jak to vzniklo

Název Movember je jednoduché spojení slova moustache (knírek) a November (listopad – měsíc mužské solidarity). Nadace Movember vznikla roku 2004 a probíhala v Austrálii a na Novém Zélandě. V roce 2007 se přidaly další státy,  jako například USA, Anglie nebo právě Česká republika.

Kočka podporovatelka. Zdroj: Foter.com

Kočka podporovatelka. Zdroj: Foter.com

Co se děje

Mimo to, že potkáte na ulici více vousatých mužů než obvykle, probíhá také celý měsíc vybírání příspěvků. Ty jsou potom zaslány organizaci Movember, která může část peněz použít například na výzkum a boj proti rakovině.

Ambassadoři Movemberu jsou mimo jiné například skupina Foster the People nebo americký raper Snoop Dogg.

Jak se zapojit

Pokud jste muž, máte jasno, a vůbec nevadí, že se třeba připojíte až v polovině měsíce, důležitá je snaha upozornit. Pokud jste žena – nezoufejte! Mohlo by se zdát, že máte smůlu, protože přece nemáte knírek, ale je to jinak. Můžete se stát jednou z Mo Sistas a podpořit Mo Bros (Bratry Movemberu) tím, že se zaregistrujete, budete například vybírat příspěvky pro organizaci a půjde to i bez knírku.

A jak podporujete tyto akce vy?

Zdroj perexové fotografie: Foter.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář