Tajemství fenomenálního Sexu ve městě!

Film Kultura / 17.11.2013

V čem spočívá úspěch seriálu, který miliony žen po celém světě zbožňují, a proč jej milujeme i my?

Kdo neviděl Sex ve městě, jako by nežil! Ačkoliv historie tohoto seriálu sahá do roku 1998, téma z oblasti sexu a vztahů je stále aktuální. Některým šíleným outfitům se třeba teď už smějeme, ale stále dokola obdivujeme příběhy čtyř kamarádek a napínavě sledujeme jednu sérii za druhou, ač je známe téměř nazpaměť.

Děj se točí kolem čtyř žen z New Yorku, které společně řeší problémy v lásce a sexu. Důležitou roli hraje v tomto seriálu každičký detail. Všechny postavy mají specifické rysy, podle kterých jsou snadno rozpoznatelné. Vše se odehrává v rušném víru velkoměsta a významnou roli hraje také móda. Dámy vystřídaly během šesti sérií nepřeberné množství šatů a módních kreací. Staly se pro nás módními ikonami a jakýmsi obrazem životního stylu mladých žen.

Ženy, kterým patří svět. (N.Y) Zdroj: wikipedia.org

Ženy, kterým patří New York. Zdroj: wikipedia.org

Se kterou z hlavních hrdinek se ztotožňujete vy? Máte svého pana Božského? Každá z nás má (nebo by alespoň chtěla mít) kousek z Carrie, úspěšné sloupkařky, která vydává také knihy, přes všechna životní zklamání stále věří na lásku a hledá svého pana Božského. Ze Charlotte s lehce naivní pohledem na lásku a svět jako takový. Ze zrzavé workoholičky Mirandy, která je nekompromisní právničkou a kariéristkou nebo konečně i ze Samanthy, která si užívá nezávazné vztahy plné nespoutaného sexu!

Spousta smíchu. Zdroj: magicbox.cz

V seriálu najde každý to své. Zdroj: magicbox.cz

,,Strašně se mi líbí práce, kterou Carrie dělá, sedí doma, píše články a  knížky… Mám moc ráda vývoj Charlotty a Mirandy v průběhu sérií. A vlastně i proměnu Samanthy v poslední sérii a 1. filmu. Taky se mi na tom vždycky líbilo to přátelství, který bych asi v reálném světě těžko našla, ve všech čtyřech,“ říká editorka Alice

V čem je seriál tak super? Všechny tyto ženy řeší trable, se kterými se dokáže ztotožnit každá z nás, proto nám jsou tak blízké. Jejich přátelství nezná hranic a mnoho žen se shoduje na tom, že v reálném životě by žádné jiné zřejmě nefungovalo tak ukázkově. Najdeme si moment, kdy nás určitá část dojme k slzám. S očekáváním sledujeme vývoj vztahu Carrie a pana Božského. Fandíme Charlotte, závidíme pracovní nasazení a odhodlání Mirandě a obdivujeme život Samanthy.

,,Je to tak oblíbený seriál proto, že boří spoustu konvencí a překonává mnohá tabu. O sexu se tam hovoří bezprostředně a to chce spousta žen slyšet. Pravdu bez obalu. Samantha je prostě bombastická a vlastně všechny 4 jsou! Jinak kdo by nechtěl být součástí NY se všemi jeho skvělými módními kousky, restauracemi a kluby? Skvělý marketingový tah na ženy,“ říká redaktorka Zuzana 

Nemusíte se dívat díl po dílu, sérii za sérií. Zkrátka si vyberete jeden díl třeba podle názvu a hned zapadnete do kontextu, protože na sebe příliš nenavazují. Já osobně se Sexem ve městě zabíjím nudu, utápím žal nebo koukám, když se chci skvěle pobavit a zasmát.

Přátelství, které by v reálném světě asi nefungovalo. Zdroj:wikipedia.org

Přátelství, které by v reálném světě asi nefungovalo. Zdroj: wikipedia.org

,,Za mě je to vůbec nejoblíbenější seriál.Všechny série jsem viděla už několikrát a pořád se tam mám čemu zasmát. Trefné a hlavně vtipné narážky na opačné pohlaví, názory nahlížené z různých úhlů pohledu a síla přátelství. K tomu navíc atmosféra moderního velkoměsta a všude spousta luxusních bot,“ říká redaktorka Andrea

Sex ve městě se dočkal také dvou celovečerních filmů. Kritici si mnuli ruce, fanynky omdlévaly nadšením a kina doslova praskala ve švech.  Setkala jsem se s řadou lidí, kteří filmy kritizovali, mně se však oba moc líbily.

Díky inspiraci tímto seriálem vznikly ještě další dva jemu podobné, a to Džungle rtěnek a Zoufalé manželky. Oba seriály si jistě našly své diváky, ale zřejmě nesplnily očekávání od tvůrců a nesetkaly se se stejným úspěchem jako právě fenomenální Sex ve městě!

S tímto seriálem zkrátka můžeme s klidem snít. Kdo z nás by nechtěl žít život, jaký žijí hlavní představitelky? Jejich přátelství je pravé, bez intrik a přetvářky. Jsou to krásné, úspěšné ženy v nejlepším věku, mají práci snů, šatny plné bot, značkových kabelek a skvostných šatů od předních návrhářů.

Zdroj perexové fotografie: wikipedia.org

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář