Tipy pro krásu: Jarní typ

Krása a móda / 6.11.2013

Přinášíme vám první díl seriálu s tipy podle barevné typologie.

Stalo se vám již někdy, že jste si pořídili do šatníku kousek v určité barvě, ale prostě jste se v něm necítili? Měli jste pocit, že k vám tento odstín nepasuje? Nezoufejte, je to dáno tím, že ke každému „barevnému“ typu sedí určité barvy, které podtrhnou jeho rysy. Toto ale platí i o líčení či barvení vlasů. A jak to s tou barevnou typologií tedy vlastně je?

Pro správné určení barevného typu jsou klíčové 3 věci. Prvním vodítkem je barva pleti (nejlépe se odstín určuje na vnitřní straně předloktí). Druhým je !přirozená! barva vlasů a posledním rysem je pak barva očí. Existují celkem 4 barevné typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Každý má pak ještě dvě podkategorie, a to sice studený a letní typ. V dnešním prvním díle se podíváme na jaro.

jaro

Gwyneth, Reese a Sarah Jessica, typické „jarní“ krásky. Zdroj: polyvore.com

Jak poznáte „jaro“?

Pro něžný jarní typ je synonymem porcelánová pleť, někdy s jemně broskvovým nádechem. Má problémy s opalováním, většinou rychle zčervená. Jedinci patřící k tmavému jarnímu typu se ale naopak mohou snadno opálit do medova. Vlasy bývají blond se zlatým nádechem nebo jemně červené (zrzavé). Obočí je světlounce hnědé. Dominantní barvou očí u jarního typu je světle modrá či šedá, v některých případech ale i oříškově hnědá či jantarová.

Příklady barev vhodných pro jarní typ. Zdroj: polyvore.com

Příklady barev vhodných pro jarní typ. Zdroj: polyvore.com

Líčení

Při líčení sjednoťte tón pleti světlým make-upem. Vhodné jsou především odstíny, které mají v názvu slova jako porcelain nebo pale. Pudr vybírejte též v co nejpřirozenějším tónu, vedle nešlápnete ani s tzv. průhledným pudrem (např. Bobbi Brown, Essence či Elf). Vyhněte se pokud možno bronzeru a tmavým tvářenkám. Slušet vám naopak bude jemně lososová.

Při líčení očí můžete vybírat z jemných pastelových odstínů. Vašemu obličeji budou sedět barvy jako tyrkysová, světle zelená, zlatohnědá či jemně oranžová. Rozhodně vynechte příliš tmavé tóny, které by na bledé pleti působily příliš tvrdě. To platí i u řasenky či očních linek. Nejlepší volbou v tomto případě bude hnědá. Můžete ale experimentovat také s modrou či zelenou. Všeho ale s mírou.

Tyto šaty budou "jaru" slušet. Zdroj: polyvore.com

Tyto šaty budou „jaru“ slušet. Zdroj: polyvore.com

Rty jarních krásek skvěle podtrhnou takové barvičky, jako jsou jemně lososová či růžová. Na večer se ale nemusíte bát ani výraznější korálové.

A co garderoba?

Rada: Tato typologie je pouze orientační. V podstatě nikdo není vyhraněným typem. Nebojte se tak zkusit i barvy, které k vašemu typu podle definic nesedí. Vše záleží jen na vašich pocitech.

Barevná typologie ale nesouvisí jen s líčením. Týká se také, a to především, vašeho šatníku. Jaké barvy tedy budou slušet zlatovlasým či zrzavým bledulkám se světlýma očima? Určitě se vyhněte studeným barvám – jasně bílé a všem s modrým podtónem. To samé platí i o příliš temných odstínech, jakými jsou třeba černá a vínová.

A co vám naopak bude slušet? Z klasických barev jsou to slonovinová, krémová či béžová se zlatým nádechem nebo karamelově hnědá. Z výraznějších barviček se určitě nebojte lososové i výraznější oranžové, korálové, jemné šeříkové, svítivě zelené nebo tyrkysové. Nemusíte se bát ani „jedovaté“ žlutozelené nebo tónu zelených jablek.

Našli jste se v jarním typu?

Zdroj perexového obrázku: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář