Filmové tipy z kuchyně

Na talíři / 13.11.2013

Dny se nám krátí a tmavé večery se prodlužují. A to je nejlepší příležitost strávit večer u filmu. My vám přinášíme tipy z prostředí kuchyně.

Oui, šéfe!

Tento název je velmi často spojován s českým televizním pořadem Ano, šéfe! Ale nemá s ním nic společného.

Místo popcornu si dejte salát. Zdroj: sxc.hu

Místo popcornu si dejte salát. Zdroj: sxc.hu

Tentokrát pod podobným názvem najdete francouzskou komedii v hlavní roli s Jeanem Reno a Michaelem Younem. Hrdinou příběhu je zapálený kuchař Jacky Bonnot (Michael Youn), který má problém najít  a udržet si dobrou práci.  Musí tak brát vše, co mu přijde do cesty, ale jeho snem je otevřít si jednou vlastní restauraci.  Svoji vášeň pro vaření alespoň sdílí při sledování kuchařské show  Alexandra Lagarde. A tak jednoho dne při náhodném setkání na něj čeká velká výzva!

Z prezidentské kuchyně

Film nás přenese do kuchyně Elysejského paláce a ukáže nám, na čem si pochutnával francouzský prezident Françoise Mitteranda (Jean d´Ormesson). Byl natočen dle skutečného příběhu kuchařky Hortense Laborie (Catherine Frot), která se nečekaně ocitá v prezidentské kuchyni. Musí bojovat s ostatními kuchaři a při své práci se také potýkat s nástrahami politického prostředí. Ale i přesto dokáže povýšit vaření na umění a zaujmout tak i pana prezidenta.

Soul Kitchen

Soul Kitchen nás vtáhne do problémů stejnojmenné restaurace, kterou vlastní smolař Zinos (Adam Bousdoukos). Musí se potýkat s hrozbou zavření své restaurace z hygienických důvodů, s dluhy a nakonec i s odchodem své přítelkyně Nadine. K řešení problému s restaurací si vezme svého nespolehlivého bratra Illiasa. A tak nám začíná kolotoč potíží a jejich řešení.

Perfect Sense (Dokonalý smysl)

A jako dezert zmrzlinu! Zdroj: sxc.hu

A jako dezert zmrzlinu! Zdroj: sxc.hu

Tento film je z trošku  jiného soudku. Už se nejedná o oddechovou komedii, ale drama, která nás přivádí do doby, kdy po světě zuří záhadná nákaza. Lidé postupně ztrácejí své smysly: nejdříve čich, chuť, následně sluch a zrak. A v této těžké době vzniká vztah mladého kuchaře Michaele (Ewan McGregor) a epidemioložky Susan (Eva Green). Jaké to je pracovat v restauraci, když zákazníci ztrácejí základní smysly a jaké to je ztratit své smysly? Uvidíte. 

Oui, šéfe!

  • komedie; ČSFD 63%

Z prezidentské kuchyně

  • životopisný, komedie; ČSFD 64%

Soul Kitchen

  • komedie, drama; ČSFD 72%

Perfect Sense 

  • drama, romantický, sci-fi; ČSFD 76%

A když není tolik času

Herbář

Herbář je nový pořad České televize. V jedenáctidílném pořadu nám Linda Rybová a Kateřina Winterová představí účinky bylin, které můžeme využít jak v kuchyni, tak při přípravě vlastní kosmetiky anebo při boji s nachlazením. Pořad nenásilně vnáší bylinky do každé domácnosti. Po jeho zhlédnutí jen zalitujete, že doma nemáte velkou bylinkovou zahradu. K vidění je vždy v neděli v 18:25 na ČT1.

S kuchařem kolem světa

A nebo si k filmu dejte víno a šunku.Zdroj: pixmac.cz

A nebo si k filmu dejte víno a šunku.Zdroj: pixmac.cz

S tímto pořadem budete kroužit kolem světa a ochutnávat chutě několika zemí i ze svého obýváku. Francouzský cyklus ukazuje kuchaře a moderátora Freda Chesneau na cestách, kde bude zkoušet národní jídla daných zemí a seznámí nás s jejich gastronomií. V nejbližších dílech se můžete těšit na chutě Brazílie a Thajska. Tento pořad uvidíte vždy v neděli od 20:00 na ČT2.

Tak už nezbývá nic jiného, než  si dát k filmu něco dobrého. Doporučujeme, abyste se na filmy nedívali hladoví!

Další tipy na filmy o jídle najdete také ve starším článku Nejlepší filmy o jídle a vaření. Kulinární inspirace na podzimních obrazovkách přináší zase  doporučení na televizní pořady tohoto podzimu.

Zdroj perexové fotografie: Miguel Ugalde, sxc.hu

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář