Osmifinále Poháru České pošty

Sport / 2.11.2013

Jak si vedou prvoligové fotbalové celky v ligovém poháru? Pohár České pošty má za sebou většinu osmifinálových zápasů.

Zápasy domácího poháru nebývají obvykle mezi fanoušky tak populární jako ligové zápasy, a možná i proto se svaz rozhodl na první zápasy osmifinále vyhradit víkend a tím dokonce přerušit ligový rytmus. Z prvoligových celků se do této fáze neprobojovaly týmy Teplic, Bohemians Praha, Liberce a ostravský Baník.

Slavii stačil jediný gól

Přemožitel Teplic – druholigový FK Varnsdorf – se utkal s pražskou Slavií. První zápas skončil bezbrankovou remízou a ani odvetný zápas nepřinesl žádné gólové hody. V druhém zápase v Edenu sice viděli diváci gól již v sedmé minutě z kopačky domácího Mičoly, další gól již ale aktivnější Slavia nepřidala, a tak díky jediné brance postoupila do čtvrtfinále.

Pohár České pošty

Jablonec opět vyřadil Ústí

V repríze loňského osmifinále se střetl Jablonec s Ústím nad Labem. Na své cestě za celkovým triumfem Jablonec tehdy Ústí smetl 7:1 a 5:0. Tentokrát si přivezl z domácího zápasu hubený náskok 1:0. Trenér Jablonce Skuhravý nechtěl ponechat nic náhodě a nasadil do odvety většinu svých opor. Jednou z nich byl Karel Piták, který hlavou vstřelil po půlhodině hry uklidňující gól. Po přestávce přidal druhý Vošahlík, čímž upravil skóre na konečných 2:0. Ve čtvrtfinále se Jablonec utká s Mladou Boleslaví.

Dukla si náskok ohlídala

Pražská Dukla šla do odvety v Příbrami s luxusním čtyřgólovým náskokem. Pro Příbram bylo ještě hůř již v desáté minutě, kdy se trefil dukelský fotbalista z Burkiny Faso, Ouedraogo. Po přestávce sice vyrovnal Mišun, ale poslední slovo měla Dukla, když v 66. minutě upravil na 2:1 další cizinec Néstor. Dukla po dvou výhrách postupuje a může se těšit na lepšího z dvojice Sparta – Znojmo.

Olomouc končí

Stejný náskok jako Dukla si z prvního zápasu přivezla i Jihlava. V Olomouci zvítězila 4:0, a tak mohla jít do odvety v relativním klidu. V Jihlavě se hrál fotbal bez větších šancí, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou. Ve čtvrtfinále může Jihlava změřit síly s Plzní, která ještě bude muset potvrdit roli favorita s Domažlicemi.

Brno odvetu zvládlo

Fotbalisté Brna šli do odvety proti Žižkovu s jednogólovým mankem. V domácím zápase Brno vytrhl ze střelecké agonie ve 40. minutě Lutonský. Po zlepšeném výkonu se krátce po přestávce Brňané prosadili hned dvakrát, jmenovitě Kroupa a Fischer. V 78. minutě upravil na konečných 4:0 Glaser z pokutového kopu. Brno tak nakonec po vysoké výhře přes Žižkov postoupilo.

Již dříve postoupila do dalších bojů Mladá Boleslav, která přešla po dvou výhrách přes Slovácko. Dohrát zbývá odložené zápasy Sparty se Znojmem a Domažlic s Plzní.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia commons