Bod G jako spouštěč ženské rozkoše

Osobní rozvoj Vztahy / 5.11.2013

 Zázračný Gräfenbergův bod jak ho známe a neznáme.

Objevitel tohoto vzrušivého místa v ženském těle je dnes už v zapomnění. Tento bod se jmenuje po neněmeckém gynekologovi a sexuologovi 20. století Dr. Ernstovi Gräfenbergovi. O tomto „spouštěči“ ženské rozkoše se až dodnes šíří spekulace, zda existuje či nikoli.

Ve své době byl pan Gräfenberg v Německu za své názory odsuzován, a tak odcestoval do ciziny, aby pokračoval ve svém výzkumu. Vydal se tam, kam se jiní neodvážili – do místa ženské rozkoše a slasti. Ve 20. století napsal článek, kde se zmiňoval o ženském sexuálním vzrušení. Chtěl prostoupit do nitra ženské touhy a objevit, co spouští rozkoš a slast u žen. Paradox je, že se ve svém životě nikdy nezmínil o žádném „bodu G“, jen popisoval dojmy svých pacientek, které mu říkaly, kde cítí největší vzrušení. Tvrdil, že v ženské pochvě existuje místo, kde se stačí jen dotknout, a vášeň i orgasmus je přítomen vzápětí.

Jedni laikové podle svého průzkumu určili, že žena má v těle „tlačítko“ uložené asi 4 cm hluboko na přední stěně vagíny. Až za 31 let jihoamerický gynekolog  označil toto místo za Gräfenbergův bod.

Šikovný a vnímavý partner je k nezaplacení! Zdroj: foter.com

Šikovný a vnímavý partner je k nezaplacení! Zdroj: foter.com

Co žena, to jiný orgasmus

Sexuologové dnes už tvrdí, že každá žena cítí tuto „časovanou bombu“ někde jinde, ale v žádném případě není za orgasmus zodpovědný jeden anatomický bod. Mohli bychom mluvit spíše o „vzrušivé oblasti“, která se probudí, když s ní partner umí dobře pracovat, a orgasmus je tak silnější. Každá žena má tato vzrušivá místa umístěná někde jinde.

Kdo hledá – najde!

Říká se, že to nejcitlivější místo uvnitř ženské pochvy, tedy bod G, se nachází na přední straně pochvy – asi v první nebo druhé třetině. Ne každý ale tento „knoflík“ nalezne. Velmi často je na to potřeba velká trpělivost a především šikovný partner. Je důležité, aby žena byla uvolněná. Pokud pánové chtějí nalézt ono místečko, neměli by podceňovat předehru.

Až pro 75 % žen zůstává oblast bodu G tajemstvím. 25 % žen dosahuje orgasmu pouze drážděním klitorisu. Tzv. klitoriální vzrušivost je typická zejména pro mladší věk, cca do 35 let.  Naštěstí 26 % žen dosahuje orgasmu, pokud je drážděn klitoris a pochva současně. Jen u 13 % žen se objevuje i schopnost dosáhnout orgasmu pouze drážděním pochvy. 

Bod G se dá hledat velice příjemnými způsoby. Zdroj: photl.com

Bod G se dá hledat velice příjemnými způsoby. Zdroj: photl.com

Jsou různé způsoby, jak docílit úplného vrcholu – jednou z možností je manuální dráždění, když žena leží na zádech a muž do ní proniká prsty dlaní vzhůru s prsty proti stydké kosti.

Pokud muž nemá až tak šikovné ruce k tomuto uspokojení, může si pomoci erotickou hračkou, která je k tomuto uspokojování přizpůsobena.

A asi nejpříjemnější možností pro oba partnery je samotný sex. Bod G nejsnadněji najdete správnou sexuální polohou. Není od věci vyzkoušet polohu „zezadu“, nebo i klasického „misionáře“ – ovšem s pomocí polštářku pod zadečkem ženy. Úhel pronikání musí být vždy takový, aby penis směřoval k přední straně pochvy.

Pokud je tento „knoflík lásky“ intenzivněji drážděn, ať už prsty, erotickou hračku či samotným sexuálním aktem, může žena dosáhnout nezapomenutelného orgasmu.

Dnes mnoho párů hledá, kde se nachází právě ten slavný „bod G“, a chodí se radit i s gynekology. Žena má ale na těle spoustu erotogenních oblastní, stačí, aby partner tyto zóny objevil. Kdo hledá, ten najde!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Eliška Petrová

Eliška Petrová

Jsem studentkou vysoké školy. Do mých prioritních koníčku bych zahrnula sport, literaturu a také zábavu s přáteli jako každý student v mém věku. V budoucnu bych ráda pracovala v oblasti kultury či médií.

Zanechte komentář