Těší mě

Hudba / 11.12.2012

Černý baret, červená šála a pruhovaná trika. To jsou věci, které ke kapele Annešanté bez pochyb patří. Jedná se o Plzeňskou kapelu, která hrála minulý týden ve svém domácím klubu Jabloň.

Annešanté připomíná francouzské slovo enchanté, což znamená „těší mě“. Frontman kapely je zpěvačka Anna, která je jedinou ženou v kapele, tudíž název byl odvozen z jejího jména.

Tato kapela je originální nejen svým názvem ale i tím, že se angličtině vyhýbá velkým obloukem. „Přeci nebudeme zpívat anglicky“, říká Jarek Jurečka, který je jeden ze členů kapely. Kapelu Annešanté nikdy neuvidíte vystupovat v ničem jiném, než v pruhovaných tričkách, takže moje další otázka zněla, co to vlastně znamená.  „No, to máš tak, my to máme, abychom mohli chodit po Montmartre a říkat si, že tam patříme. Je to taková pohádkově naivní představa“.

Kromě baskytaristy se celá pětičlenná kapela potkala v plzeňském divadle Alfa. Kapela vznikla v říjnu 2011 a od té doby měli jeden koncert v Praze, ale převážně vystupují v Plzni a okolí.

Annešanté zatím hrají jen převzaté písničky, ale to se od nového roku změní, neboť už teď chystají svou vlastní tvorbu.

Když mi Jarek řekl, že jejich zkušebna má rozměr 4 metry2, musela jsem se smát, ale kdo z nás ví, jak začínaly slavné kapely?

CD zatím neplánují a stránky mají pouze na Facebooku.

Poslechnout si je tedy můžete jen na amatérských videích, nebo živě v kavárně Jabloň, kde nejčastěji vystupují.

Zdroj perexové fotografie: Foxtongue / Foter / CC BY-NC-SA

Zdroj ostatních fotografií: Alice Muziková, Generace21.cz

 

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář