Řasy, které upoutají!

Krása a móda / 31.10.2013

Kterou řasenku zvolit? A jak ji nanášet? Známe odpovědi a poradíme vám, jak mít krásné řasy jako panenka.

Retro reklama na řasenku značky Maybelline. Zdroj:blog.hellomagazine.com

Retro reklama na řasenku značky Maybelline. Zdroj: blog.hellomagazine.com

Řasenka – tento malý pomocník ženy není ve světě krásy žádnou novinkou a lidstvo ji zná už po několik staletí. Již staří Egypťané holdovali výraznému líčení očí, a to nejen v podobě dobře známých výrazných linek, ale i zvýrazněných řas a obočí. Nicméně pravý zrod řasenky přišel až v 19. století za viktoriánské éry, která vyzdvihovala ženskost a nápadnější líčení. Novodobou řasenku pak vynalezl londýnský parfumér Eugene Rimmel, který řasence přinesl takovou slávu, že je v mnoha jazycích nazývána právě slovem „rimmel“. Další zlom pak přišel roku 1913, kdy vznikla firma Maybelline, jejíž chemik navrhl první moderní řasenku, která byla již funkčně podobná té dnešní. Tak přišla na svět neodmyslitelná součást líčení mnoha žen, která je oblíbená pro svou přirozenost, rychlost nanášení a jedinečný efekt zvýrazněných očí. My vám dnes poradíme, jak tento nástroj krásy využívat co nejlépe!

Typy řasenek

Pokud chceme dosáhnout krásných řas, měly bychom se také zaměřit na to, jaká řasenka je pro nás ta ideální. Některé z nás trápí krátké řasy, jiné naopak délku neřeší, ale chtěly by své vějíře hustší. Pak tu jsou dámy, které jsou kolem očí citlivé a potřebují velmi šetrnou péči. Zkrátka řasenku bychom měly vybírat podle účelu, který by měla splňovat.

Oblíbené řasenky značek Maybelline, Rimmel a Max Factor. Zdroj: maxfactor.cz, maybelline.com, rimmel.cz

Oblíbené řasenky značek Maybelline, Rimmel a Max Factor. Zdroj: maxfactor.cz, maybelline.com, rimmel.cz

Na trhu jsou k dostání řasenky jak prodlužující, tak objemové, které řasy zahustí. Pak tu jsou řasenky pro přirozenější look, které řasy neslepí, ale spíše pročešou. Samozřejmě najdete i takové se speciálními kartáčky, které zajistí dokonalé natočení. Pokud se bez líčení neobejdete ani u bazénu, pak sáhněte po řasenkách voděodolných, budete ale muset počítat s jejich pečlivějším odličováním. Pro zmíněné citlivější jedince doporučujeme řasenky lékárenských značek, které jsou jemné a nedráždí. V neposlední řadě jsou také velkým hitem různé dvoufázové řasenky, které obsahují jednak pečující či zhušťující sérum a poté samotnou barvu.

Tip: Pro světlé typy je ideální volbou řasenka v hnědé barvě. Černá totiž může působit příliš agresivně a drsně. Možností nejen pro blondýnky je pak nalíčit kořínky řas černou barvou a konce přetřít hnědou – docílíte dlouhých, ale přirozených řas.

Alfou a omegou je při výběru kartáček. Různé typy dokáží různá kouzla s našimi řasami, proto bychom jim měly věnovat náležitou pozornost. Oblíbené jsou například zakroucené kartáčky, které slibují lepší nadzvednutí řas, zatímco s těmi hřebínkovými většinou dosáhneme přirozeného vzhledu.

Kartáčků existuje několik druhů, najděte ten svůj! Zdroj: becomegorgeous.com

Kartáčků existuje několik druhů, najděte ten svůj! Zdroj: becomegorgeous.com

Správná aplikace

A jak tedy správně nanášet řasenku? Pokud chcete dosáhnout většího efektu a nejste líná, je ideální řasy nejdříve natočit kleštičkami na řasy. Tento vynález používaly již naše maminky a věděly proč. Vždy ale buďte při používání opatrná a „kleštičkujte“ jen nenalíčené řasy, jinak by se mohly polámat! Při nanášení řasenky pohybujeme kartáčkem ze strany na stranu, jakoby do písmene zet. Tak se barva dostane úplně všude, a navíc se spíše zabrání nevzhlednému slepení. Pokud k němu přece jen došlo, přichází řada na speciální kartáček, kterým se řasy pročešou a oddělí. Jestliže toužíte po výraznějších očích, naneste řasenku opakovaně, ne však více než třikrát. Řasenku samozřejmě můžete použít i na spodní řasy, oko se tak opticky zvětší. Nemělo by sem ale přijít příliš barvy, aby se zbytečně nerozmazávala pod okem.

Nezapomínejte ani na kleštičky. Zdroj: polyvore.com

Nezapomínejte ani na kleštičky. Zdroj: polyvore.com

Triky pro zvětšení

Pokud ani ta sebezázračnější řasenka nepomáhá, je zde několik tipů, jak dosáhnout výraznějších řas. Prvním je nahřát kleštičky fénem, následně počkat, až trochu vychladnou, abychom se nespálily, a poté s nimi natočit řasy. Vyrobíte si tak vlastně takovou domácí kulmu na řasy. Ale stejně jako u klasické kulmy, ani tuto metodu bychom neměly používat každý den, abychom řasy zbytečně nezatěžovaly. Druhým tipem je nanést klasicky první vrstvu řasenky, kterou posléze přepudrujeme, a na ni pak naneseme vrstvu druhou. Tímto trikem dosáhneme většího objemu. Posledním návodem, jak řasy zvýraznit, je namalovat pod horní víčko (buď mezi řasy, nebo přímo pod ně) linku černou tužkou. Řasy se tak opticky zahustí a líčení bude výraznější.

Tip: Vypotřebovanou řasenku nemusíte hned vyhazovat, ale můžete ji použít jako kartáček na obočí.

Krásné vějíře

Pokud vám řasy hodně padají nebo prostě chcete, aby byly kvalitnější, je nutné o ně pečovat. Na trhu je několik přípravků, většinou v podobě různých gelů, které se nanáší na noc a přinášejí regeneraci a výživu. Tato séra obsahují různé vitamíny a pečující složky, jako například kolagen nebo panthenol. Použít můžete i domácí přípravky, třeba obyčejnou vazelínu nebo olivový olej, buďte ale opatrná a v ideálním případě se poraďte s očním lékařem.

Občasným řešením mohou být i umělé nalepovací řasy. Zdroj: polyvore.com

Občasným řešením mohou být i umělé nalepovací řasy. Zdroj: polyvore.com

Pokud toužíte po krásných hustých vějířích, ale místo toho vám oči zdobí pár zbědovaných řas, můžete zauvažovat o permanentním prodloužení řas. Výhodou je, že řasy vypadají přirozeně, ale přesto výrazně, a nositelka tak vlastně vypadá neustále upraveně. Procedura se provádí ve specializovaných salonech metodou aplikace řasy na řasu. Nevýhodou je, že na doplňování musíte chodit pravidelně (cca jednou do měsíce), což se může finančně prodražit. Rovněž můžete po sundání umělých řas mít svoje řasy oslabené a bude tak nutná důkladnější péče. Pokud však máte řas málo, mohlo by být pro vás toto řešení ideální volbou. Pokud chcete okouzlit výraznými řasami jen jednorázově, není nic jednoduššího než sáhnout po umělých nalepovacích. K dispozici je několik druhů, tvarů a velikostí, takže si může vybrat skutečně každá z nás.

Pečujete o své řasy? A jaká je vaše oblíbená řasenka, která nikdy nezklame?

Zdroj perexové fotografie: sheisdiva.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář