Jak úspěšně prodat: užitečné vlastnosti

Osobní rozvoj Vztahy / 14.11.2013

V životě musíte prodat svůj názor ve škole, v práci, v obchodě a při různých zkouškách. Dá se to zvládnout? Ano!

Připravili jsme si pro vás sérii článků, které vám pomůžou lépe se prodat. Prvním z nich je tento a poradí vám s přípravou úspěšného prodeje svých vlastností. 

Prodat nemusí vždy znamenat jen to, že někomu něco dáte za určité peníze nebo jinou odměnu. Prodat svůj názor – to je umění argumentovat a ukázat druhým, že vaše myšlenka je tou nejlepší (samozřejmě ne za každou cenu). Jaké vlastnosti byste u sebe měli pěstovat?

Trpělivost a vytrvalost

První a nejdůležitější vlastností je určitě trpělivost – bez ní bude veškeré další úsilí zbytečné. Pokud někomu vysvětlujete, proč si myslíte to nebo ono, a dotyčný vás bude přerušovat, můžete vybuchnout a vaše jednání už nebude mít opodstatnění. Jednoduše to vzdáte. Ale pokud vydržíte, poslechnete si i druhou stranu, pak máte šanci na úspěch. Trpělivost je prvním krokem ke zvládnutí vašeho „obchodu“. K trpělivosti patří určitě i vytrvalost, která je taky zásadní. Musíte vydržet to, že vám někdo řekne ne nebo s vámi nebude souhlasit.

Buďte trpěliví. Počkejte na správnou chvíli, kdy máte mluvit. Zdroj: foter.com

Buďte trpěliví. Počkejte na správnou chvíli, kdy máte mluvit. Zdroj: foter.com

Tvůrčí schopnosti, vynalézavost

Tyto dvě dovednosti možná nejsou vaší součástí, ale mohou být. Jde o to, abyste na sobě pracovali. Když budete někomu vysvětlovat svůj postoj a půjdete na to otřelou, stereotypní cestou, člověka nezaujmete a budete ho nudit. Tím pádem ani nedosáhnete svého. Proto musíte také pracovat se svou fantazií a být originální (ale nepřehánějte to, občas je méně více).

Naslouchejte!

Snažte se analyzovat informace! Zdroj: foter.com

Snažte se analyzovat informace! Zdroj: foter.com

Jestli si myslíte, že vy jste středem rozhovoru, pak je to špatně. Myslete hlavně na to, aby druhá strana byla spokojená. Nechcete docílit toho, že osoba, se kterou mluvíte, odejde se slzami v očích nebo rozzlobená. Proto dobře naslouchejte, abyste mohli ukázat, že nejen posloucháte, ale jak se říká „čtete mezi řádky“ – tedy nasloucháte. Nasloucháním získáte důležité a potřebné informace k vašemu úspěšnému hovoru.

Rozlišujte mezi podstatnými a méně důležitými věcmi

Měli byste být schopni (jako jednatelé) rozlišit, co je důležité a co byste mohli vypustit. Ale to je zásadní všude – ve škole při výkladu, v práci při analýze, doma při poslouchání příběhů rodiny. Musíte rozeznat, co je pro druhou osobu podstatné a co je naopak jen vycpávkou, aby řeč nestála.

Přesvědčivost

Chcete umět prosadit svůj názor? Musíte být přesvědčiví. Nebo se naučit, jak někoho přesvědčit manipulačními technikami (u různých pracovních pozic je tato technika základem).

Buďte příjemní a zdvořilí

Nikdo se nechce bavit se zachmuřeným, arogantním a nepříjemným člověkem. Taková setkání jsou většinou hrůzou dne. Proto buďte přesným opakem, snažte se zapůsobit na člověka a rozhodně ne jen jednou!

• Snažte se být přirození, strojené chování odrazuje a spíše vzbuzuje podezření.

• Buďte trpěliví a vytrvalí.

• Naslouchejte.

• Buďte milí a příjemní.

Tři „R“

Člověk jako jednatel by měl být racionální, rozumný a realista. Tedy nebýt v oblacích, ale stát nohama pevně na zemi, dokázat řešit různé problémy pohotově a nabízet reálná a uskutečnitelná řešení. Pokud někomu dáváte radu, pak s tím, že tato rada pomůže, že je reálná a že není situovaná do daleké budoucnosti nebo pouze do snů člověka.

Myslete na ctižádostivost

Pokud si dáte nízké cíle, pak se předpokládá, že nedosáhnete ani poloviny stanoveného plánu. Proto si raději dávejte vysoké cíle, když se dostanete pouze do poloviny, je to pořád vysoko.

Příklad 1: Řeknete si, že chcete jako student mít titul bakaláře a udělat si řidičský průkaz.

Příklad 2: Řeknete si, že chcete jako student mít titul bakaláře, ale dále chcete ještě magisterský titul, k tomu řidičský průkaz. A navíc ještě chcete pracovat.

První možnost je ten nižší cíl, druhá možnost pak vyšší. U první možnosti třeba uděláte řidičský průkaz, ale bakaláře nezvládnete. Ale u druhé možnosti? Uděláte bakaláře, k tomu budete mít třeba práci. Ale pořád zvládnete více věcí, než kdybyste si dali nižší cíl.

Některé myšlenky, názvy nebo jiné informace převzaty z knihy Průvodce úspěšným obchodním jednáním od Samfritse Le Poolea (doporučujeme).

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář